Firma Apple poprawiła ochronę przed hakowaniem Face ID za pomocą w wydanych wczoraj aktualizacjach iOS 15 i iPadOS 15.
Zgodnie z oficjalnym dokumentem bezpieczeństwa, w poprzednich wersjach systemów operacyjnych Apple wykryto lukę Face ID, która umożliwiała odblokowanie iPhone’a za pomocą modelu 3D twarzy właściciela. Wydane wczoraj systemy naprawiają ten błąd.
Apple nie ujawnił szczegółów exploita, ale twierdzi, że problem został rozwiązany dzięki ulepszeniom funkcji Face ID na wszystkich smartfonach, począwszy od iPhone’a X i nowego iPada Pro.
FaceID w iOS 15 i iPadOS 15 działa jeszcze lepiej
Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś na swoim urządzeniu najnowszych wersji systemu, to poniżej zamieszczamy poradnik pokazujący jak przygotować urządzenia do aktualizacji iOS 15, iPadOS 15.
Wewnątrz poradnika dostępna jest także pełna i oficjalna lista zmian i nowości, a także instrukcje pokazujące jak zainstalować tvOS 15 i watchOS 8.