Apple potwierdza, że ??iPhone 12 i akcesoria MagSafe mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych polecane, ciekawostki urządzenia medyczne, magsafe, iPhone 12, Apple  Około dwa tygodnie temu Heart Rhythm Society opublikowało badanie pokazujące, jak iPhone 12 może zakłócać działanie urządzeń medycznych wszczepianych pacjentom, takich jak rozruszniki serca i wszczepialne kardiowertery-defibrylatory (ICD). magsafe

Apple potwierdza, że ??iPhone 12 i akcesoria MagSafe mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych

Około dwa tygodnie temu Heart Rhythm Society opublikowało badanie pokazujące, jak iPhone 12 może zakłócać działanie urządzeń medycznych wszczepianych pacjentom, takich jak rozruszniki serca i wszczepialne kardiowertery-defibrylatory (ICD).

Wczoraj Apple rozpoznało problem i udostępniło więcej informacji na ten temat. Firma dodała następujący ustęp do powiązanego dokumentu uzupełniającego:

Urządzenia medyczne, takie jak rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące na bliskość magnesów. Aby uniknąć możliwych zakłóceń tych urządzeń, trzymaj iPhone’a i akcesoria MagSafe w bezpiecznej odległości.

Apple wyjaśnia również, że czujniki rozruszników serca i defibrylatorów mogą reagować z bliskiej odległości na fale magnetyczne i radiowe. Aby uniknąć potencjalnych zakłóceń, Apple zaleca trzymanie iPhone’a i akcesoriów MagSafe w bezpiecznej odległości większej niż 15 cm od sprzętu medycznego. W przypadku ładowania bezprzewodowego zalecana jest minimalna odległość 30 cm.

Apple zaleca również, aby użytkownicy skonsultowali się z lekarzem i producentem danego urządzenia medycznego, ponieważ istnieje wiele rodzajów urządzeń medycznych.


Najnowsze systemy

Nowości w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Sztuczki i triki

Nowe funkcje

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry