iOS 15

Apple poważnie ograniczy Siri w iOS 15 / iPadOS 15

Począwszy od iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey i watchOS 8, Apple znacznie ograniczy możliwość integracji Siri z aplikacjami innych firm.

Informacja ta pojawiła się w nowym dokumencie pomocy dla SiriKit. Zatem zaraz po publicznym wydaniu nowej generacji oprogramowania Apple programiści zauważą znaczne zmniejszenie typów i liczby poleceń Siri, z których mogą korzystać aplikacje innych firm.

Apple poważnie ograniczy Siri w iOS 15 / iPadOS 15 polecane, ciekawostki Siri, iPadOS 15, iOS 15  Począwszy od iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey i watchOS 8, Apple znacznie ograniczy możliwość integracji Siri z aplikacjami innych firm.  SiriOS

Apple wymienia łącznie 22 polecenia SiriKit, które nie będą już obsługiwane. Najbardziej godnym uwagi przykładem jest możliwość zamówienia taksówki np. w Uberze. Ograniczy również możliwość interakcji z planistami i listami rzeczy do zrobienia, takimi jak Things 3 lub Todoist. Użytkownicy nie będą już mogli używać Siri do tworzenia nowych list i usuwania zadań. Ponadto nie będziesz już mógł edytować notatek.

Inne ?zakazane? żądania Siri obejmują płacenie rachunków za pomocą aplikacji innych firm, przesyłanie pieniędzy między dwoma kontami w określonej aplikacji, identyfikację źródła dźwięku w samochodzie oraz regulację siedzeń i temperatury w samochodzie.

Apple nie wyjaśniło jeszcze przyczyn tego kontrowersyjnego posunięcia. Można jedynie założyć, że ma to na celu poprawę bezpieczeństwa.

Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top