Apple pozwało ukraińskiego reżysera za komedię „Apple Man” ciekawostki pozew, Apple Man  Firma z Cupertino złożyła pozew przeciwko ukraińskiemu reżyserowi filmowemu Wasilijowi Moskalenko. Przedmiotem sporu jest komedia „Apple-Man” (Apple-Man). AppleMan 1300x700

Apple pozwało ukraińskiego reżysera za komedię „Apple Man”

Firma z Cupertino złożyła pozew przeciwko ukraińskiemu reżyserowi filmowemu Wasilijowi Moskalenko. Przedmiotem sporu jest komedia „Apple-Man” (Apple-Man).

Tytuł sugeruje, że film ma związek z Apple, ale tak nie jest. To parodia filmów o superbohaterach Marvela, a główny bohater ma supermoc: potrafi kontrolować unoszące się jabłka. Sam reżyser zagrał wszystkie 12 postaci, kręcenie odbywało się w jego domu w pokoju o powierzchni 15 m2 . Film został sfinansowany na platformie Kickstarter, gdzie zebrał około 120 000$.

Jak się okazało, Apple nie jest zadowolone z tytułu filmy, który ich zdaniem kojarzy się z firma. Wasilij Moskalenko powiedział, że jego film został już zatwierdzony przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO). Apple stara się o odrzucenie wniosku o znak towarowy, przyjmując agresywne stanowisko.

Apple pozwało ukraińskiego reżysera za komedię „Apple Man” ciekawostki pozew, Apple Man  Firma z Cupertino złożyła pozew przeciwko ukraińskiemu reżyserowi filmowemu Wasilijowi Moskalenko. Przedmiotem sporu jest komedia „Apple-Man” (Apple-Man). AppleMan

467-stronicowe oświadczenie Apple mówi, że widzowie mogą pomyśleć, że film „ma coś wspólnego z Apple lub jest wspierany przez firmę”. Moskalenko powiedział, że pozew Apple to kpina, ponieważ film nie wspomina o produktach Apple.

Reżyser obawia się, że wszystkie zebrane pieniądze będzie musiał wydać na postępowanie sądowe, a nawet odmówić premiery filmu.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top