Apple pracuje nad nowym MacBookiem bez klawiatury? polecane, ciekawostki Nowy MacBook, nowy laptop apple, macbook z klawiaturą ekranową, macbook bez klawiatury, macbook bez fizycznej klawiatury, MacBook, klawiatura na ekranie macbooka, Apple  Pisanie maili przy pomocy klawiatury ekranowej iPada nie należy do komfortowych, nie wspominając od dłuższych tekstach. Niedługo podobnie będzie z MacBookiem? macbook

Apple pracuje nad nowym MacBookiem bez klawiatury?

Pisanie maili przy pomocy klawiatury ekranowej iPada nie należy do komfortowych, nie wspominając od dłuższych tekstach. Niedługo podobnie będzie z MacBookiem?

Najnowszy patent Apple wskazuje na nowy typ laptopa, którego klawiatura zostanie zastąpiona wielkim gładzikiem. Firma opisuje to, jako ?force-sensitive input structure for an electronic device.? Powierzchnię będzie można zaprogramować, aby wyświetlała klawiaturę i gładzik.

Apple pracuje nad nowym MacBookiem bez klawiatury? polecane, ciekawostki Nowy MacBook, nowy laptop apple, macbook z klawiaturą ekranową, macbook bez klawiatury, macbook bez fizycznej klawiatury, MacBook, klawiatura na ekranie macbooka, Apple  Pisanie maili przy pomocy klawiatury ekranowej iPada nie należy do komfortowych, nie wspominając od dłuższych tekstach. Niedługo podobnie będzie z MacBookiem? hniesdygx4ltgpe3suxw

Tę koncepcję nazwano ?zero travel? w opisie patentowym, a Apple określa to, jako niezauważalny lub nierozpoznawalny ruch w składniku wejściowym (klawiatura i gładzik). Dzięki takiemu zastosowaniu na korpusie nie znajdą się żadne fizyczne przyciski, a rozpoznawanie siły nacisku dodatkowo będzie odsyłać wibracje do użytkownika.

Apple pracuje nad nowym MacBookiem bez klawiatury? polecane, ciekawostki Nowy MacBook, nowy laptop apple, macbook z klawiaturą ekranową, macbook bez klawiatury, macbook bez fizycznej klawiatury, MacBook, klawiatura na ekranie macbooka, Apple  Pisanie maili przy pomocy klawiatury ekranowej iPada nie należy do komfortowych, nie wspominając od dłuższych tekstach. Niedługo podobnie będzie z MacBookiem? kulpzwwmeo9pamijd5pz

Wydaje mi się, że chodzi tutaj o możliwość konfiguracji sprzętu pod własne wymagania, wyobraźcie sobie dodanie klawiatury numerycznej podczas pracy z Excelem lub Numbers, po chwili by zniknęła, jeżeli zaczynamy pisać. Nie można zapomnieć również o zmianie rozmiaru gładzika podczas edycji zdjęć. Powierzchnia po prostu będzie/powinna być w stanie adaptować się do danej czynności prowadzonej przez użytkownika.

Patent opisuje również minimalne perforacje (małe dziurki), które mają przypominać o rozmieszczeniu poszczególnych przycisków, gdy się ukazują. Efekt byłby podobny do podświetlanej klawiatury w obecnie dostępnych MacBookach.

Apple pracuje nad nowym MacBookiem bez klawiatury? polecane, ciekawostki Nowy MacBook, nowy laptop apple, macbook z klawiaturą ekranową, macbook bez klawiatury, macbook bez fizycznej klawiatury, MacBook, klawiatura na ekranie macbooka, Apple  Pisanie maili przy pomocy klawiatury ekranowej iPada nie należy do komfortowych, nie wspominając od dłuższych tekstach. Niedługo podobnie będzie z MacBookiem? iooavvweoniiaysqa8rh

Obecnie nie wiemy, czy Apple zdecyduje się na takie przedsięwzięcie. Pamiętajcie, że po zatwierdzeniu patentu jest duża szansa na sprzęt wykorzystujący opisaną technologię, choć to zazwyczaj trwa lata. Jeżeli się przestraszyliście,pamiętajcie, że na razie klawiatura z wami zostaje.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry