Krzysiek Borek01.12.2017
Apple pracuje nad nowym układem scalonym

Apple od dłuższego czasu projektuje własne układy scalone, czego przykładem mogą być te napędzające ich urządzenia mobilne.

Wygląda na to, że kolejny pojawi się w przyszłorocznych iPhone’ach i będzie odpowiedzialny za zarządzanie zasilaniem.

Do tej pory Amerykanie mają w swoim dorobku układy scalone Ax, Sx i ukła graficzny, ale teraz chcą pójść krok dalej. Nowy będzie odpowiedzialny za działanie baterii, więc być może czas pracy z dala od ładowarki ulegnie poprawie. Wg Nikkei nowy układ będzie najbardziej zaawansowanym na rynku.

Ze względu na własne GPU Amerykańska spółka przestała opłacać prawa do używania układów graficznych Imagination Technologies. Akcje firmy, która udostępniała swoje układy scalone spadły wtedy o 70%. Dialog może paść kolejną ofiarą ponieważ ich akcje spadły (o 15%).

Obecnie ciężko stwierdzić, jaka będzie przyszłość Dialog, ponieważ wszystko napędzane jest przez plotkę, a nie fakty z pierwszej ręki. Mówi się, że Apple w 2019 roku otworzy własne PMIC i większość inżynierów będzie pochodzić z Dialogu.

Produkcją nowego układu scalonego zajmie się prawdopodobnie wyłącznie TSMC. W końcu to oni jako jedyni byli odpowiedzialni za produkcję układu A11 i A10.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek