Apple

Apple pracuje nad nowym urządzeniem z Siri

Apple próbuje swoich sił na polu inteligentnych głośników, ale nie idzie im najlepiej. Wiadomo jednak, że już w 2021 roku pojawi się nowe urządzenie wykorzystujące Siri.

Obecnie urządzenie nosi nazwę kodową Yukon, a jedną z nowych funkcji ma być możliwość wyszukiwania znajomych za pomocą komend głosowych, poza tym asystenta będzie można używać do nawigacji po App Store, choć dokumentacja nie zdradza szczegółów działania nowych funkcji.

Dokumentację nie wydanego jeszcze urządzenia do redakcji The Guardian wysłał jeden z pracowników Apple odpowiedzialny za Siri. Zdradza ona najprostsze przykłady działania asystentki, czyli odczytywanie powiadomień i jednoczesne odtwarzanie muzyki z Shazam na Apple Watch.

Apple pracuje nad nowym urządzeniem z Siri ciekawostki Siri, Apple  Apple próbuje swoich sił na polu inteligentnych głośników, ale nie idzie im najlepiej. Wiadomo jednak, że już w 2021 roku pojawi się nowe urządzenie wykorzystujące Siri. HomePod logo 650x350

Jedną z bardziej złożonych operacji może być wywołanie odtwarzania muzyki na Homepod za pomocą komend głosowych wypowiedzianych do iPhone’a lub zegarka.

Dokumenty, które znalazły się w posiadaniu The Guardian nie zawierają szczegółów związanych z nowym urządzeniem. Prawdopodobnie może to być mniejsza wersja Homepod gabarytami odpowiadająca Google Home mini.

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje o nowym urządzeniu multimedialnym Apple, ale jak widać na razie nie zostało nawet zapowiedziane.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry