ios17

Apple pracuje nad „specjalną wersją” iPadOS 17

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że Apple pracuje nad „specjalną wersją” iPadOS 17. Czym system będzie różnić się od zwykłej wersji?

Jak podaje macrumors specjalna wersja systemu iPadOS 17 ma być dostosowana do obsługi nowych, większych tabletów o przekątnej 14,1 cala z nowoczesnym procesorem M3 Pro. Te rewolucyjne modele tabletów mają pojawić się na rynku w przyszłym roku, wraz z rozbudowanym pakietem oprogramowania oraz prawdopodobnie wieloma innowacjami technicznymi.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez anonimowego użytkownika Twittera, nowa wersja iPada ma być wyposażona w funkcję łączenia dwóch wyświetlaczy o rozdzielczości 6K i częstotliwości 60 Hz za pośrednictwem interfejsu Thunderbolt 4. Nie jest jednak do końca jasne, czy połączenie będzie możliwe tylko naprzemiennie, czy też Apple zdecyduje się dodać do tabletu dodatkowe porty umożliwiające korzystanie z kilku wyświetlaczy jednocześnie. Zdaniem informatora, takie nowości będą możliwe do zaimplementowania dzięki opracowywanej właśnie „specjalnej wersji” oprogramowania, nad którą intensywnie pracują specjaliści z Cupertino.

14,1-calowy iPad z procesorem Apple M3 Pro

Apple pracuje nad „specjalną wersją” iPadOS 17 ciekawostki wyświetlacze 6K, Thunderbolt 4, Tablety, specjalna wersja, Macrumors, M3 Pro, iPadOS 17, iPad Ultra, iPad Studio, iPad 14, innowacje technologiczne, ekosystem aplikacji, Apple, akcesoria dla tabletów, 1 cala  W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że Apple pracuje nad „specjalną wersją” iPadOS 17. Czym system będzie różnić się od zwykłej wersji?  iPadPro

Jeśli spekulacje okażą się prawdziwe, 14,1-calowy iPad będzie największym tabletem Apple od czasów iPada Pro o przekątnej 12,9 cala. Informator zasugerował również, że Apple może wprowadzić nową nazwę dla modeli o zwiększonej przekątnej – iPad Ultra lub iPad Studio, choć przyznał, że to raczej jego osobiste domysły niż informacje oparte na rzeczywistych źródłach.

Wprowadzenie „specjalnej wersji” iPadOS 17 ma być odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku i oczekiwania użytkowników, którzy coraz częściej korzystają z tabletów jako głównych narzędzi pracy, zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz dostosowaniu systemu do obsługi większych wyświetlaczy, tablet mógłby stać się jeszcze bardziej funkcjonalny i wydajny, oferując nowe możliwości zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób korzystających z urządzenia w celach rozrywkowych.

Warto jednak pamiętać, że na razie wszystkie te informacje opierają się na nieoficjalnych źródłach i spekulacjach, a sama firma Apple nie potwierdziła jeszcze żadnych szczegółów na temat nowego iPadOS 17 ani planów związanych z wprowadzeniem większych tabletów. Niemniej jednak, jeśli te rewolucyjne zmiany rzeczywiwiście zostaną wprowadzone, mogą one zdecydowanie wpłynąć na rynek tabletów, przyciągając jeszcze więcej użytkowników i umacniając pozycję Apple jako lidera innowacji w tej dziedzinie.

Specjalna wersja iPadOS 17

Apple pracuje nad „specjalną wersją” iPadOS 17 ciekawostki wyświetlacze 6K, Thunderbolt 4, Tablety, specjalna wersja, Macrumors, M3 Pro, iPadOS 17, iPad Ultra, iPad Studio, iPad 14, innowacje technologiczne, ekosystem aplikacji, Apple, akcesoria dla tabletów, 1 cala  W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że Apple pracuje nad „specjalną wersją” iPadOS 17. Czym system będzie różnić się od zwykłej wersji?  ipados17

Wprowadzenie „specjalnej wersji” iPadOS 17 może także przyczynić się do rozwoju ekosystemu aplikacji i usług, które będą dedykowane nowym, większym tabletom. Twórcy oprogramowania mogą skorzystać z nowych możliwości technologicznych i stworzyć jeszcze bardziej zaawansowane aplikacje, które będą w pełni wykorzystywać moc i funkcjonalność nowych urządzeń.

Oczywiście, wprowadzenie nowych modeli iPadów o większej przekątnej może również wpłynąć na rynek akcesoriów dedykowanych tabletom. Możemy się spodziewać pojawienia się nowych etui, uchwytów, klawiatur czy rysików, które będą przystosowane do większych rozmiarów nowych tabletów.

Co o tym myślicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 102

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top