Krzysiek Borek04.02.2018
Apple pracuje nad szybkim logowaniem do witryn internetowych za pomocą Apple ID

iOS 11.3 jest obecnie we wczesnej fazie testów i wygląda na to, że pojawi się w nim wiele interesujących funkcji. Jedną z nich może być szybkie logowanie do witryn internetowych za pomocą Apple ID.

Po dodaniu funkcji do iOS 11.3 użytkownicy iPhone’a i iPada będą mogli się zalogować na każdej stronie używając Apple ID. Od czasu do czasu może pojawić się powiadomienie z kodem QR do zeskanowania, aby dokończyć logowanie. Podczas logowania strona, na którą będziemy chcieli się zalogować zbierze nasze dane z konta, na szczęście będzie to jedynie imię, nazwisko, adres mailowy i to wszystko.

Google i Facebook oferują już tą funkcję i działa bardzo dobrze, a poza tym przyśpiesza proces logowania. Wygląda na to, że Apple zamierza to podwędzić konkurencji, co jest równoznaczne z dodaniem przez nich własnych rozwiązań do “nowej” funkcji, która może być nieodłącznym elementem iOS 11.3.

Obecnie ciężko stwierdzić, czy logowanie za pomocą Apple ID pojawi się w iOS 11.3, być może to dopiero początku funkcji. Jeżeli tak, to prawdopodobnie zobaczymy ją dopiero podczas tegorocznego WWDC i zapowiedzi iOS 12.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek