Michał28.05.2017
Apple pracuje nad układem scalonym dla SI

Apple słynie z tego, że projektuje własne układy scalone i tym razem jest nie inaczej. Bloomberg dotarł do informacji o specjalnie przygotowywanym układzie scalonym odpowiedzialnym za rozpoznawanie mowy i twarzy właściciela.

Apple Neural Engine będzie współpracował ze standardowym układem scalonym i graficznym sprawiając, że operacje związane z SI będą jego domena. Teoretycznie powinno to poprawić żywotność baterii urządzenia.

An AI-enabled processor would help Cupertino, California-based Apple integrate more advanced capabilities into devices, particularly cars that drive themselves and gadgets that run augmented reality, the technology that superimposes graphics and other information onto a person’s view of the world.

Układ będzie w stanie rozpoznać twarze wewnątrz aplikacji zdjęcia, części mowy i będzie używany podczas pisania na klawiaturze każdego z urządzeń mobilnych Apple. W przyszłości Amerykanie mogą udostępnić​ API, żeby z układu korzystały aplikacje firm trzecich.

To nie pierwszy układ scalony zaprojektowany z myślą o odciążeniu głównego do korzystania z nowych funkcji oprogramowania. Podczas wprowadzania do sprzedaży iPhone’a 5s Apple wprowadziło układ odpowiedzialny za zliczanie kroków i przechowywanie tych danych w aplikacji Zdrowie. Ponadto jego nowsze wersje odpowiadają za ciągle włączoną funkcję Hey Siri.

Apple ma za sobą testy dedykowanego układu w iPhone’ie 8, ale nie mamy pewności, że pojawi się w najnowszym smartfonie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz