Krzysiek Borek20.04.2018
Apple prowadzi wewnętrzne testy iOS 12 i macOS 10.14

W tej chwili najnowszą wersją iOS jest edycja 11.3, a powoli niektórzy użytkownicy testują 11.4. Jednak to nie koniec rozwoju systemu operacyjnego, bo Apple przyśpieszyło wewnętrzne testy iOS 12, żeby zdążyć z testową kompilacją na tegoroczne WWDC.

Okazuje się, że inżynierowie Apple testują nie tylko iOS 12, ale również macOS 10.14, co pokazują logi ruchu sieciowego na wielu portalach związanych wyłącznie z Apple. Tak jest co rok, przed wydaniem oprogramowania podczas jesiennego debiutu nowych iPhone’ów.

W tym roku oprócz iOS 12 i macOS 10.14 powinniśmy również ujrzeć watchOS 5 i tvOS 12. W przypadku dwóch ostatnich systemów ciężko zbadać ruch sieciowy, ponieważ nie posiadają one przeglądarek internetowych.

iOS 12 jest testowany głównie na iPhonie X i iPadach, większość z urządzeń znajduje się w Cupertino, San Francisco i Szanghaju. Ponadto wielu programistów zdradziło, że iOS 12 pojawił się również w bazach danych ich aplikacji, ale to normalne ponieważ Apple sprawdza również kompatybilność aplikacji z najnowszym systemem operacyjnym.

Ponadto Amerykanie testują iOS 11.4.1, ale w jego przypadku ruch sieciowy jest znikomy. Pokazuje to, że większość pracuje jednak nad większą aktualizacją, a nie suplementem do nie wydanej jeszcze wersji 11.4. Udostępnienie pierwszej wersji testowej iOS 12 odbywa się zazwyczaj po konferencji otwierającej WWDC, a to oznacza, że oprogramowanie w nieukończonej formie powinno być gotowe w połowie maja.

Mam nadzieję, że Apple wprowadzi grupowanie powiadomień i łatwiejsze usuwanie banerów z ich treścią dostępnych na ekranie blokady.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek