OneTech12.09.2018
Apple przedstawia iPhone Xs i iPhone Xs Max

Dziś oprócz Apple Watch Series 4, Apple zaprezentowało światu dwa nowe iPhone’y z ekranem OLED. iPhone Xs oraz iPhone Xs Max. Oto najważniejsze informacje na ich temat.

iPhone Xs to kontynuacja iPhone’a X. Ten model posiada 5,8-calowy ekran, FaceID, podwójną kamerę. Wizualnie jest taki sam jak obecna dziesiątka.

iPhone XS Max, to jego większy brat. Urządzenie wyposażone jest w ekran OLED 6,5-cala. Wymiary tego urządzenia są następujące: 157,5 mm x 77,4 mm x 7,7 mm.

Oba smartfony posiadają ekrany Super Retina. Rozdzielczość iPhone Xs to 2436 x 1125 (458 PPI) natomiast iPhone Xs Max to 2688 x 1242 (458 PPI).

Nowe iPhone’y wyposażone zostały w nowy procesor A12 Bionic, który jest wykonany w technologii 7 nm. Jest to najbardziej wydajny procesor jaki do tej pory powstał.

Zmienił się także aparat. Ten z tyłu iPhone Xs i Xs Max to 12Mpx (wszystkie inne parametry poniżej).

Przód 7MpX f/2,2. Aparat otrzymał także nową inteligentną funkcję HDR.

Dodano także nową opcję dla zdjęć portretowych. Od teraz użytkownik będzie mógł sam za pomocą suwaka decydować jak bardzo ma być rozmyte tło zdjęcia.

Nowe iPhone’y posiadają także opcję Dual-SIM. Niestety opcja ta nie jest dostępna w Polsce (jak narazie) bo do obsługi dwóch kart wymagana jest karta eSIM.

Przedsprzedaż nowych iPhone Xs rozpocznie się 14 września, natomiast światowa premiera przewidziana jest na 21 września. W Polsce telefon dostępny będzie od 28 września. Polskie ceny dostępne są tutaj.

To na tyle w bardzo dużym skrócie. Więcej na temat keynote jutro. Oficjalna strona Apple poświęcona iPhone Xs i iPhone Xs Max – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl