iPad

Apple przeniesie produkcję iPad z Chin do Wietnamu

Według Nikkei Asia Apple jest zdecydowane i chce przenieść część produkcji iPad’a z Chin do Wietnamu. Dlaczego? Co jest powodem ten decyzji?

Obecnie zdecydowana większość łańcucha dostaw iPada znajduje się w Chinach, ale od stycznia 2021 r. Apple zaczęło wykazywać zainteresowanie przeniesieniem przynajmniej części swojej produkcji tabletów do Wietnamu.

Apple przeniesie produkcję iPad z Chin do Wietnamu ciekawostki Wietnam, produkcja ipad w wietnamie, iPad  Według Nikkei Asia Apple jest zdecydowane i chce przenieść część produkcji iPad'a z Chin do Wietnamu. Dlaczego? Co jest powodem ten decyzji? iPadAir3033 6

Problemy z łańcuchem dostaw w zeszłym roku opóźniły przeniesienie produkcji do Wietnamu, podają źródła. Obecne problemy z dostawami komponentów spowodowane kwarantanną w Chinach przyspieszyły chęć Apple do przeniesienia części produkcji poza ten kraj.

Chińska firma BYD, jedna z wiodących firm montujących iPady, rzekomo pomogła Apple w stworzeniu nowych linii produkcyjnych w Wietnamie. „iPad” będzie drugą główną linią produktów firmy po AirPods, które będą produkowane w Wietnamie.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry