ios17

Apple przypadkowo ujawniło pierwszą nowość w iOS 17

Wczoraj Apple przypadkowo ujawniło jedną z kluczowych nowości, jakie mają zostać wprowadzone w najnowszym systemie operacyjnym iOS 17.

Przypomnijmy, że Apple wczoraj zapowiedziało pojawienie się aplikacji Final Cut Pro i Logic Pro na iPad. Ta decyzja spotkała się z entuzjazmem, zwłaszcza wśród twórców filmów i muzyki, którzy docenią nowe możliwości płynące z przeniesienia tych aplikacji.

Jednak to nie tylko twórcy są zainteresowani tym krokiem, ale również zwykli użytkownicy Apple. Okazuje się, że przypadkowo ujawnione informacje wskazują na istotną zmianę w jednej z kluczowych aplikacji dla iPhone’ów – natywnej aplikacji Aparat. Aplikacja ta od lat była krytykowana za swoją prostotę, a liczne przecieki sugerowały, że w tym roku ma zostać gruntownie unowocześniona.

W trakcie prezentacji nowego Final Cut Pro dla iPadów, Apple przypadkiem ujawniło funkcję “Pro Camera Mode”. Będzie to tryb profesjonalnej kamery, który zaoferuje szereg dodatkowych ustawień.

Apple przypadkowo ujawniło pierwszą nowość w iOS 17 ciekawostki Zdjęcia, Wideo, Pro Camera Mode, Muzyka, Logic Pro, iPad, iOS 17, Final Cut Pro, Film, Apple, Aplikacja, aparat, Aktualizacja, 3 nowe urządzenia  Wczoraj Apple przypadkowo ujawniło jedną z kluczowych nowości, jakie mają zostać wprowadzone w najnowszym systemie operacyjnym iOS 17. fcp camera

Warto zaznaczyć, że niektóre z tych opcji są już dostępne w podstawowej aplikacji Aparat, ale ukryte są głębiej w ustawieniach i przez to rzadziej wykorzystywane przez użytkowników. Nowy tryb pozwoli na szybkie kontrolowanie balansu bieli, ekspozycji czy ostrości zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej. W przypadku wideo zostaną wprowadzone funkcje monitorowania, które ułatwią kontrolę pozostałego czasu nagrywania oraz poziomów dźwięku, zarówno dla wewnętrznych, jak i zewnętrznych mikrofonów. Dodatkowo, Apple wprowadzi wskaźniki prześwietlenia i inne podobne funkcje, które pomogą twórcom zminimalizować zniekształcenia kolorów i inne podobne problemy.

Nowy tryb Pro Camera Modę w aplikacji Aparat w iOS 17

Apple przypadkowo ujawniło pierwszą nowość w iOS 17 ciekawostki Zdjęcia, Wideo, Pro Camera Mode, Muzyka, Logic Pro, iPad, iOS 17, Final Cut Pro, Film, Apple, Aplikacja, aparat, Aktualizacja, 3 nowe urządzenia  Wczoraj Apple przypadkowo ujawniło jedną z kluczowych nowości, jakie mają zostać wprowadzone w najnowszym systemie operacyjnym iOS 17. iOS17 1

Skoro nowy tryb pojawił się w iPad, wydaje się całkiem prawdopodobne, że użytkownicy iPhone’ów doczekają się podobnych nowości w najbliższym czasie. Apple stworzyło funkcje, które mogą znacząco zwiększyć możliwości iPhone’ów, więc wydaje się logiczne, że będą one dostępne również dla tych urządzeń. W końcu, pomimo że iPady są coraz bardziej zaawansowane, to wciąż to iPhone’y są tymi urządzeniami, na których użytkownicy najczęściej robią zdjęcia i nagrywają filmy.

Dodatkowo, warto zauważyć, że aplikacja Final Cut Pro będzie dostępna tylko na iPadach. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów nie mieliby dostępu do tych zaawansowanych opcji w natywnej aplikacji i byliby zmuszeni korzystać z narzędzi oferowanych przez firmy trzecie. Taka sytuacja wydaje się mało prawdopodobna, biorąc pod uwagę długą historię Apple w zakresie dostarczania najlepszych możliwych rozwiązań dla swoich klientów na wszystkich urządzeniach.

Wszystko to skłania nas do przypuszczenia, że wraz z pierwszą aktualizacją iOS 17, możemy spodziewać się wprowadzenia “Pro Camera Mode” również dla iPhone’ów. Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania i przydatność tych nowych funkcji, wydaje się to nie tylko logicznym, ale wręcz nieuniknionym krokiem. Taka aktualizacja mogłaby znacząco zwiększyć możliwości użytkowników iPhone’ów w zakresie tworzenia wysokiej jakości zdjęć i filmów, co bez wątpienia wpłynęłoby na ich satysfakcję z korzystania z tych urządzeń.

A co ty o tym sądzisz? Daj znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 254

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top