foxconn

Apple rozmawia z dostawcami w sprawie rozszerzenia produkcji poza Chiny

Apple intensyfikuje działania zmierzające do rozszerzenia produkcji swoich urządzeń poza Chinami.

Jak donosi Wall Street Journal, chociaż niektóre urządzenia firmy Apple są już produkowane w takich krajach jak Wietnam i Indie, zdecydowana większość produkcji odbywa się w Chinach, w zakładach Foxconn i Pegatron.

Apple rozmawia z dostawcami w sprawie rozszerzenia produkcji poza Chiny ciekawostki   Apple intensyfikuje działania zmierzające do rozszerzenia produkcji swoich urządzeń poza Chinami. Foxonn.onetech.pl

Firma Apple od dawna rozważała plany ekspansji, ale pandemia wstrzymała wszelkie natychmiastowe zmiany. Jednak ostatni okres ostrych blokad w Szanghaju ponownie rozbudził potrzebę dywersyfikacji. Sytuacja w Chinach jest więc nadal bardzo niepewna, nie wspominając o trwających starciach politycznych, handlowych i gospodarczych z USA.

Trudno jest jednak konkurować z jakimkolwiek innym krajem, ponieważ żaden z nich nie jest na tyle duży jak Chiny, by sprostać ogromnym wymaganiom ilościowym Apple. Co więcej, znalezienie taniej, wykwalifikowanej siły roboczej gdzie indziej jest również trudne. Przejście do alternatywnych ośrodków produkcyjnych, takich jak Indie czy Wietnam, będzie powolne i stopniowe. Mimo to wydaje się, że łańcuch dostaw dla nowych produktów, takich jak AR-Visors, będzie zarządzany głównie poza Chinami.

Partnerzy Apple, tacy jak Foxconn, otworzyli już w Indiach zakłady produkcyjne, w których wytwarzają iPhone’y na rynek krajowy. W ramach dalszej ekspansji iPhone’y byłyby produkowane w Indiach, a następnie eksportowane do sprzedaży globalnej.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry