skanowanie zdjęć przez Apple

Apple rozpocznie skanowanie wszystkich iPhone’ów w poszukiwaniu zabronionych zdjęć

Ekspert ds. kryptografii i bezpieczeństwa z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, Matthew Green, powiedział, że Apple uruchomi na iPhone algorytmy mieszania zdjęć, aby zidentyfikować zabronione treści i zgłosić je policji.

Nowe algorytmy dopasują zawartość zdjęć w bibliotece użytkownika do znanych materiałów związanych z wykorzystywaniem dzieci, takich jak pornografia dziecięca.

System Apple będzie działał na urządzeniu klienckim, więc iPhone pobierze zestaw danych o niedozwolonych treściach, a następnie porówna zdjęcie każdego użytkownika z tą listą.

Apple powiedziało wcześniej, że używa metod haszowania podczas przesyłania zdjęć do iCloud. Nowy system jest podobny do funkcji uczenia maszynowego do identyfikacji obiektów i scen już obecnych w Apple Photos.

Green zauważa, że ??konsekwencje tego wdrożenia są złożone, ponieważ algorytmy mieszające nie są niezawodne i mogą dawać fałszywe alarmy. Jeśli producent zezwala rządom różnych krajów na kontrolowanie bazy danych zabronionych treści, to być może uda im się wykorzystać system do tłumienia działalności politycznej.

Według eksperta, Apple oficjalnie ogłosi premierę nowej funkcji jutro, 6 sierpnia.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top