Apple rozważa wprowadzenie ulepszonej wersji Force Touch na iPhone, Apple Watch i MacBook ciekawostki uleprosze Force Touch na iPhone, Force Touch na iPhone  Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało kilka zgłoszeń patentowych Apple opisujących zastosowanie czujników nacisku Force Touch w przyszłych gadżetach firmy. forcetouch 1300x700

Apple rozważa wprowadzenie ulepszonej wersji Force Touch na iPhone, Apple Watch i MacBook

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało kilka zgłoszeń patentowych Apple opisujących zastosowanie czujników nacisku Force Touch w przyszłych gadżetach firmy.

Jeden z patentów ujawnia czujniki siły zaprojektowane dla „urządzeń o niewielkich rozmiarach”, takich jak Apple Watch i AirPods. Konwencjonalne czujniki Force Touch zajmują dużo miejsca wewnątrz gadżetu, przez co trudno zmieścić je w korpusie niewielkiego urządzenia. Dzięki nowej technologii Apple będzie w stanie stworzyć powierzchnię wrażliwą na nacisk za pomocą mikroelektromechanicznych czujników ciśnienia płynu.

Apple rozważa wprowadzenie ulepszonej wersji Force Touch na iPhone, Apple Watch i MacBook ciekawostki uleprosze Force Touch na iPhone, Force Touch na iPhone  Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało kilka zgłoszeń patentowych Apple opisujących zastosowanie czujników nacisku Force Touch w przyszłych gadżetach firmy. patent 1

Patent demonstruje zastosowanie Force Touch w bocznym przycisku na obudowie Apple Watch. Firma prawdopodobnie planuje zastąpienie fizycznych przycisków nowymi czujnikami nacisku. Ponadto firma testuje czujniki ciśnienia, aby stworzyć inteligentne bransoletki do zegarka Apple Watch, które mogą mierzyć ciśnienie i tętno.

Apple rozważa wprowadzenie ulepszonej wersji Force Touch na iPhone, Apple Watch i MacBook ciekawostki uleprosze Force Touch na iPhone, Force Touch na iPhone  Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało kilka zgłoszeń patentowych Apple opisujących zastosowanie czujników nacisku Force Touch w przyszłych gadżetach firmy. patent 2

Inne patenty pokazują, w jaki sposób czujniki MEMS mogą być używane w gładzikach MacBooka i pod ekranem iPhone’a, aby „dokładnie wykrywać niewielkie lub stopniowe zmiany siły”. Sądząc po opisie, funkcja będzie przypominać 3D Touch.

Być może Apple planuje przywrócić do swoich urządzeń 3D Touch, ale korzystając z technologii, która ułatwi integrację czujników z różnymi gadżetami. Jak dotąd to tylko kolejny patent.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry