Apple rozwiązuje problem przypadkowego zakupu subskrypcji w iOS ciekawostki   Apple dodało w iOS ?innowację?, która ma na celu rozwiązanie problemu losowych subskrypcji w sklepie z aplikacjami. Jest to nowe okno, komunikat potwierdzający subskrypcję. APPLEPAY

Apple rozwiązuje problem przypadkowego zakupu subskrypcji w iOS

Apple dodało w iOS kolejną ?innowację?, która ma na celu rozwiązanie problemu przypadkowego zakupu subskrypcji w sklepie z aplikacjami.

Zmiana ta została zauważona przez dewelopera Davida Barnarda. Udostępnił on na Twitterze zrzut ekranu na którym widzimy konieczność potwierdzenia subskrypcji zaraz po zakupieniu. Apple wprowadziło to zabezpieczenie do subskrypcji w zeszłym tygodniu.

Apple rozwiązuje problem przypadkowego zakupu subskrypcji w iOS ciekawostki   Apple dodało w iOS ?innowację?, która ma na celu rozwiązanie problemu losowych subskrypcji w sklepie z aplikacjami. Jest to nowe okno, komunikat potwierdzający subskrypcję. potwierdzenie

Jak widzicie po uwierzytelnieniu za pomocą Touch ID lub Face ID pojawia się okno i konieczność potwierdzenie subskrypcji.

Przypadkowe subskrypcje były poważnym problemem, zwłaszcza dla posiadaczy iPhone’a z Touch ID. W momencie pojawienia się okienka z ofertą zakupu subskrypcji, wielu użytkowników klikało przycisk Home, aby zamknąć aplikację i w tym momencie czujnik Touch ID odczytał odcisk palca i automatycznie zakupiło subskrypcję.

Teraz taki problem już nie powinien się pojawiać.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry