wiadomosci

Apple skrytykowane na Google I/O 2022

Podczas wczorajszego Google I/O 2022 firma Apple była pośrednio cytowana z powodu braku obsługi protokołu przesyłania wiadomości RCS na iPhone.

RCS, czyli Rich Communication Services, to uniwersalna technologia SMS-ów, którą firma Apple całkowicie ominęła, wprowadzając iMessage ponad dziesięć lat temu.

Apple skrytykowane na Google I/O 2022 ciekawostki Google I/O 2022, Apple  Podczas wczorajszego Google I/O 2022 firma Apple była pośrednio cytowana z powodu braku obsługi protokołu przesyłania wiadomości RCS na iPhone. imessage

“Mamy nadzieję, że każdy mobilny system operacyjny zostanie zaktualizowany do RCS, aby Twoje wiadomości były prywatne, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystasz” – powiedział podczas prezentacji jeden z dyrektorów Google.

RCS rozszerza podstawowe wiadomości SMS o obsługę takich funkcji, jak potwierdzanie odczytu i szyfrowanie. Firma Apple zintegrowała te funkcje z usługą iMessage w systemie iOS 5 w 2011 r., ale usługa ta nie jest dostępna na urządzeniach z systemem Android, natomiast RCS może umożliwić bezpośrednią komunikację między różnymi platformami.

Jednym z powodów, dla których firma Apple nie zdecydowała się na przyjęcie protokołu RCS, jest iPhone w którym usługa iMessage i jej funkcje są dostępne wyłącznie w systemie iOS.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry