ios17

Apple szykuje rewolucyjne zmiany w iOS 17: ujawniamy szczegóły

Apple niedawno ogłosiło, że ich system stanie się bardziej otwarty. Zmiany powinny wejść w życie już w iOS 17. Ujawniamy szczegóły na ten temat.

Według informatorów, firma szykuje naprawdę duże zmiany w kolejnej wersji iOS. Tak, sklepy z aplikacjami innych firm będą pierwszym krokiem. Ponadto firma ma otworzyć system wiadomości i wprowadzić możliwość zastąpienia większości aplikacji wbudowanych w iPhone’a i iPada.

Apple szykuje rewolucyjne zmiany w iOS 17: ujawniamy szczegóły ciekawostki nowości w iOS 17, ios 17 supported devices, ios 17 release date, ios 17 leaks, ios 17 kiedy, ios 17 jakie telefony, ios 17 co nowego, ios 17 beta, iOS 17, co nowego w iOS 17  Apple niedawno ogłosiło, że ich system stanie się bardziej otwarty. Zmiany powinny wejść w życie już w iOS 17. Ujawniamy szczegóły na ten temat. iOS17 1

Duże zmiany w App Store w iOS 17

Deweloperzy i serwisanci pracują nad otwarciem ważnych elementów platformy Apple, co powinno pozwolić użytkownikom na instalowanie aplikacji bezpośrednio z ich urządzeń, bez korzystania z Apple App Store. To, co należy zauważyć, w oczywisty sposób potencjalnie zmniejsza bezpieczeństwo iOS i iPadOS jako platform, więc Apple będzie musiało przerobić narzędzia związane ze sferą bezpieczeństwa, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji dla użytkowników.

Dodatkowo, według informatorów, Apple zastanawia się nad wprowadzeniem obowiązku stosowania niektórych wymogów bezpieczeństwa. Pomimo tego, że oprogramowanie nie jest pobierane z App Store, potrzebne są narzędzia chroniące użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem. Czy nam się to podoba czy nie, prawdopodobnie nawet aplikacje ze sklepów firm trzecich będą przed instalacją sprawdzane przez system bezpieczeństwa Apple.

Zakupy w aplikacjach za pośrednictwem App Store

Apple szykuje rewolucyjne zmiany w iOS 17: ujawniamy szczegóły ciekawostki nowości w iOS 17, ios 17 supported devices, ios 17 release date, ios 17 leaks, ios 17 kiedy, ios 17 jakie telefony, ios 17 co nowego, ios 17 beta, iOS 17, co nowego w iOS 17  Apple niedawno ogłosiło, że ich system stanie się bardziej otwarty. Zmiany powinny wejść w życie już w iOS 17. Ujawniamy szczegóły na ten temat. AppStore 1

Informatorzy twierdzą również, że ważną nowością w iOS 17 będzie zmiana polityki dotyczącej systemu płatności w ramach aplikacji instalowanych za pośrednictwem Apple App Store. Być może firma pozwoli deweloperom na zintegrowanie z ich oprogramowaniem systemów płatności firm trzecich (w rzeczywistości umożliwi to ominięcie opłat prowizyjnych, które Apple otrzymuje od każdego zakupu dokonanego za pomocą App Store).

To może być poważne wyzwanie dla Apple. Pomimo tego, że wysokość prowizji w ostatnim czasie dotyczy zakupów za pośrednictwem App Store w mniejszym wymiarze, to prowizje z App Store nadal stanowią istotne źródło dochodów firmy i zniknięcie znacznej części zysków nie będzie dla Apple pozytywne.

Niemniej, App Store to nie jedyna zmiana, jaką przejdzie iOS i iPadOS. W ten sposób poprzednie dwie innowacje zapewniają nowe funkcje – na przykład możliwość prostego zainstalowania innej aplikacji jako określonej usługi domyślnie. Firma zaczęła już podchodzić do tej kwestii w sposób bardziej przejrzysty – np. obecnie możliwe jest odinstalowanie wielu natywnych aplikacji z urządzeń Apple.

Nadal jednak istnieje sporo ograniczeń – na przykład dla przeglądarki Safari, która jest kluczowym elementem systemu iOS. Tym samym wszystkie inne przeglądarki powinny korzystać z tego samego silnika renderującego WebKit, który oferuje Apple. Ponadto Apple będzie starało się zwiększyć liczbę API dostępnych dla oprogramowania firm trzecich. Dzięki temu usługi firm trzecich będą miały szerszy dostęp do szeregu funkcji systemu operacyjnego. Może to dotyczyć również niektórych elementów sprzętowych – na przykład układu NFC, który obecnie jest dostępny tylko w ramach usługi Apple Cards.

Zmiany w aplikacji Wiadomości

Apple szykuje rewolucyjne zmiany w iOS 17: ujawniamy szczegóły ciekawostki nowości w iOS 17, ios 17 supported devices, ios 17 release date, ios 17 leaks, ios 17 kiedy, ios 17 jakie telefony, ios 17 co nowego, ios 17 beta, iOS 17, co nowego w iOS 17  Apple niedawno ogłosiło, że ich system stanie się bardziej otwarty. Zmiany powinny wejść w życie już w iOS 17. Ujawniamy szczegóły na ten temat. imessage

Warto wspomnieć o zmianach, których wielu użytkowników oczekiwało od Apple od lat – chodzi o usługę Apple Messages. Wszyscy oczekują, że firma uczyni go bardziej otwartym na deweloperów zewnętrznych. Google cały czas próbuje nakłonić Apple do przyjęcia standardu RCS (opracowanego przez samo Google), ale jeśli Apple myśli o ujednoliceniu wiadomości, to najwyraźniej nie w oparciu o standard opracowany przez Google.

Apple obawia się, że otwarcie dostępu do Wiadomości może spowodować problemy z szyfrowaniem end-to-end i inne kwestie związane z prywatnością. Prawdopodobnie firma będzie musiała jeszcze podjąć pewne kroki w kwestii Messages, bo o to prosi nie tylko konkurencja, ale także użytkownicy ekosystemu Apple, którym wygodniej będzie mieć pełnoprawną możliwość komunikacji z użytkownikami konkurencyjnej platformy Android za pomocą zwykłej aplikacji Messages.

Kiedy zostanie zaprezentowany iOS 17?

Według informatorów, iOS 17 jest obecnie aktywnie rozwijany. Można się spodziewać, że platforma zostanie tradycyjnie zaprezentowana na początku lata przyszłego roku (prawdopodobnie w czerwcu).

A Ty czego oczekujesz od przyszłorocznej dużej aktualizacji systemu? Daj znać w komentarzach.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top