Krzysiek Borek22.08.2019
Apple szykuje wiele nowości

iPhone 11 zadebiutuje już niebawem, do września nie pozostało dużo czasu, ale nie będzie to jedyny produkt zaplanowany na ten rok i przyszły.

Okazuje się, że poza iPhone’em możemy liczyć na premierę nowych modeli iPada, a w 2020 roku pojawią się nowe słuchawki AirPods i tańszy, inteligentny głośnik HomePod.

W przypadku iPhone’a tylko modele z wyświetlaczem OLED będą nosić miano Pro. Najważniejszym elementem ma być aparat, który będzie miał aż trzy obiektywy. Szerokokątny, tele i ultra szerokokątny.

Oprogramowanie będzie zdolne do wykonania zdjęcia używając każdego, a potem zlepi je w jedno o wyższej rozdzielczości. To powinno pomóc podczas wykonywania zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Ponadto pojawi się funkcja Smart Frame pozwalająca na szybkie wykadrowanie i przycięcie zdjęcia zaraz po jego wykonaniu.

Dużo mówiło się o matowej czerni, która powinna wrócić w tym roku do łask. Jednak tylko niektóre warianty kolorystyczne będą miały matowe wykończenie.

W przypadku następcy iPhone’a XR możemy się spodziewać nowego koloru obudowy, będzie nim zieleń. Poza tym każdy z nowych modeli będzie napędzany układem scalonym A13. Warto dodać, że pojedynczy aparat zostanie zastąpiony podwójnym.

iPady również doczekają się nowych modeli, Pro dostaną wydajniejsze podzespoły, a dostępne obecnie modele z 9,7 – calowym wyświetlaczem zostaną w całości zastąpione nieco większym, bo 10,2 – calowym. Zmiana rozmiaru ekranu dotyczy podstawowego modelu iPada.

Wygląda na to, że zainteresowanie Hompodem słabnie, co jest spowodowane wysoką ceną głośnika, wynoszącą obecnie 299$. W przyszłym roku ma pojawić się nieco tańszy wariant, ale wątpimy, żeby ceną zbliżył się do Google Home mini.

W zeszłym roku wysłano zaproszenia na konferencje 30 sierpnia, a w tym roku powinno to wyglądać podobnie. Miejmy nadzieję, że zobaczymy nowe produkty poza iPhone’em.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS