Krystian03.02.2014
Apple testuje różne sposoby ładowania iWatch

Żywotność baterii jest istotnym problemem dla większości noszonych urządzeń elektronicznych. W zeszłym roku już pojawiały się plotki, że Apple ma problem z baterią w swoim iWatch.

Teraz The New York Times donosi, że w Cupertino badają nowe technologie, aby rozwiązać ten problem. Według pewnych źródeł, Apple rozważa wyposażenie ekranu iWatch w warstwę potrafiącą pobierać energię ze światła słonecznego. Doładowała by ona baterię w ciągu dnia, co mogło by mieć znaczący wpływ na długość działania.

Co by tego było mało, źródło twierdzi również, że Apple testuje technologię bezprzewodowego ładowania w iPhone. Standard Qi jest już obecny w bardzo wielu telefonach dostępnych na rynku, zaczynając od Nokii a kończąc na Nexus 5. Może Apple w takim razie wymyśli coś lepszego, skoro zdaniem Phil Schiller ładowanie bezprzewodowe i tak trzeba podłączyć do prądu – co powiedział na premierze iPhone 5 w 2012 roku.

Having to create another device you have to plug into the wall is actually, for most situations, more complicated

Times zauważa również, że Apple zatrudnił inżynierów odpowiedzialnych za baterię z takich firm jak Tesla i Toyota w ostatnich latach. Dodatkowo można wspomnieć o licznych patentach na elastyczne baterię wytwarzające prąd na skutek ruchu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_