Apple udostępnia dokumentację dla kabli USB-C - Lightning i adapterów dla standardowego gniazda słuchawkowego ciekawostki   Członkowie programu Made for iPhone otrzymali od Apple dokumentację dla nowych kabli, które niebawem pojawią się w ofertach firm trzecich. Lightning 1300x700

Apple udostępnia dokumentację dla kabli USB-C – Lightning i adapterów dla standardowego gniazda słuchawkowego

Członkowie programu Made for iPhone otrzymali od Apple dokumentację dla nowych kabli, które niebawem pojawią się w ofertach firm trzecich.

Pierwszym będzie oczywiście USB C -> Lightning ze wsparciem dla USB PD, a drugim Lightning – mini jack.

Miesiąc temu pytałem przedstawiciela firmy Blitzwolf o kabel USB C – Lightning, ale jego odpowiedź była prosta i przejrzysta. Dopóki Apple nie udostępni dokumentacji i patentu, nie będą w stanie wprowadzić do sprzedaży takiego kabla. Na szczęście od początku tego roku zainteresowani producenci będą mogli produkować i sprzedawać akcesoria wspomagające ładowanie baterii. Dokumentacja nie mówi wyłącznie o kablu, producenci zrzeszeni w programie MFi będą mogli również produkować ładowarki, które spokojnie poradzą sobie z naładowaniem baterii w obecnie sprzedawanych MacBookach.

Apple udostępnia dokumentację dla kabli USB-C - Lightning i adapterów dla standardowego gniazda słuchawkowego ciekawostki   Członkowie programu Made for iPhone otrzymali od Apple dokumentację dla nowych kabli, które niebawem pojawią się w ofertach firm trzecich. ladowarka 3

Parę lat temu podobna była podobna sytuacja, choć dotyczyła wyłącznie kabla USB A -> Lightning. W tym momencie kable firm trzecich są zdecydowanie tańsze od tych w zestawach sprzedażowych i działają tak samo. Z USB C będzie podobnie, bo obecnie kabel jest zdecydowanie za drogi.

Niektóre kable USB C niekoniecznie muszą być zakończone złączem Lightning. Z jednej strony mogą mieć typ C, a z drugiej microUSB. Jednak wtedy nie będziemy w stanie użyć takiego kabla z iPhone’em lub iPadem, ponadto z pewnością nie oznacza to porzucenia Lightning.

W dokumentacji Apple znalazła się również wzmianka o powerbankach i bezprzewodowych głośnikach, a także sprzedawaniu takich przedmiotów razem z dedykowanym kablem. Obecność kabla w zestawie sprzedażowym nie będzie obowiązkowa i będzie zależna od dobrej woli każdego z producentów.

Apple udostępnia dokumentację dla kabli USB-C - Lightning i adapterów dla standardowego gniazda słuchawkowego ciekawostki   Członkowie programu Made for iPhone otrzymali od Apple dokumentację dla nowych kabli, które niebawem pojawią się w ofertach firm trzecich. lightning to 3 5mm audio output

Kolejny kabel pozwoli na podłączenie iPhone’a do innego urządzenia pod warunkiem, że ma ono standardowe wejście słuchawkowe. Na razie możemy korzystać z podstawowego adapteru, ale nowy pozwoli na mniej inwazyjne użytkowanie.

Problem w tym, że Apple udostępniło dokumentację dla obu kabli na początku bieżącego roku, ale do tej pory żaden producent nie pokwapił się o wydanie nowych akcesoriów.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top