safari 1

Apple udostępnia Safari 16.1

Oprócz macOS Ventura, Apple wydało w dniu wczorajszym również Safari 16.1 dla macOS Monterey i macOS Big Sur. Co się zmieniło w nowej wersji przeglądarki?

Aktualizacja zawiera Web Push, który pozwala stronom i aplikacjom internetowym na wysyłanie powiadomień przy użyciu tych samych standardów, co inne przeglądarki. Powiadomienia mogą być wysyłane nawet wtedy, gdy Safari nie jest uruchomione i można nimi zarządzać w Centrum powiadomień. Funkcja ta jest jednak aktywna tylko na macOS Ventura.

Apple udostępnia Safari 16.1 ciekawostki Safari 16.1  Oprócz macOS Ventura, Apple wydało w dniu wczorajszym również Safari 16.1 dla macOS Monterey i macOS Big Sur. Co się zmieniło w nowej wersji przeglądarki? safari

Funkcjonalność Web Push już zaimplementowana dla aplikacji internetowej lub witryny działa automatycznie w Safari i wykorzystuje tę samą usługę Apple Push Notification, która zasila natywny push na urządzeniach Apple.

Dzięki Safari 16.1, klucze dostępu mogą być używane na iPadach i Macach z systemem iPadOS 16, macOS Ventura, macOS Monterey i macOS Big Sur, a także na urządzeniach z systemem iOS 16. Passkeys mają zastąpić hasła, a serwisy takie jak PayPal już wdrażają wsparcie.

W przypadku nowych modeli iPada Pro, Safari 16.1 dodaje wsparcie dla hoveringu z Apple Pencil, czyli funkcji, która pozwala wyświetlaczowi iPada Pro wykryć Apple Pencil w maksymalnej odległości 12 mm. W Safari 16.1 użytkownicy będą mogli zobaczyć stany hover dla linków, animacji i innych.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top