watchos9

Apple udostępnia system watchOS 9.6.1

Dziś firma Apple wypuściła kolejną wersję systemu dla zegarków Apple Watch – watchOS 9.6.1. Jest to subtelne, ale ważne uaktualnienie.

Jeśli posiadasz zegarek Apple, aktualizacja watchOS 9.6.1 jest dostępna do pobrania wprost z Twojego iPhone’a. Wystarczy otworzyć dedykowaną aplikację Apple Watch, a następnie udać się do zakładki “Ogólne”, gdzie znajduje się opcja “Aktualizacja oprogramowania”. Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem procesu aktualizacji, zegarek powinien być naładowany przynajmniej do 50% i musi być podłączony do ładowarki. Dodatkowo, zegarek musi znajdować się w zasięgu iPhone’a, aby aktualizacja przebiegła bezproblemowo.

Kluczowe poprawki w watchOS 9.6.1

Apple udostępnia system watchOS 9.6.1 ciekawostki watchOS 9.6.1, co nowego w watchOS 9.6.1  Dziś firma Apple wypuściła kolejną wersję systemu dla zegarków Apple Watch - watchOS 9.6.1. Jest to subtelne, ale ważne uaktualnienie.
 AppleWatch 1

Choć jest to jedynie drobna aktualizacja systemu, Apple skoncentrowało się na naprawie istotnego błędu, który dotyczył aplikacji monitorujących objawy choroby Parkinsona. Problem polegał na tym, że niektóre aplikacje nie miały dostępu do precyzyjnych danych ruchu, co uniemożliwiało im skuteczne śledzenie drżenia oraz innych objawów charakterystycznych dla tej choroby. Dzięki tej poprawce użytkownicy korzystający z takich aplikacji będą mogli liczyć na dokładniejsze dane i lepsze wsparcie.

Oficjalna lista zmian wygląda następująco:

Aktualizacja ta zawiera poprawkę błędu, który uniemożliwiał dostęp do danych ruchu dla aplikacji korzystających z interfejsu API Movement Disorder do śledzenia drżenia i objawów związanych z chorobą Parkinsona.

Interfejs API Movement Disorder został po raz pierwszy uruchomiony w 2018 roku jako sposób dla deweloperów na oferowanie pasywnego, całodziennego monitorowania za pośrednictwem zegarka Apple Watch. API jest w stanie monitorować dwa typowe objawy choroby Parkinsona, w tym drżenie, wskazywane przez drżenie i drżenie wykrywane przez Apple Watch. API może również monitorować dyskinezę, efekt uboczny leczenia choroby Parkinsona, który powoduje wiercenie się i kołysanie u pacjentów. Numer kompilacji systemu watchOS 9.6.1 to 20U80.

watchOS 10 coraz bliżej

Apple nie spoczywa na laurach. Już teraz w laboratoriach firmy trwają prace nad następną, wersją systemu dla zegarków – watchOS 10. Oczekuje się, że nowa odsłona przyniesie szereg innowacji i będzie znacznie bardziej rozbudowana niż jej poprzednicy. Obecnie watchOS 10 jest w fazie beta testów, co oznacza, że niebawem użytkownicy zegarków Apple będą mogli cieszyć się kolejnymi nowinkami technologicznymi.

Więcej na temat systemu watchOS 10 możecie przeczytać w jenym z naszyć poprzednich wpisów – w tym miejscu. Polecamy!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 123

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top