App Store

Apple usunęło 540 000 aplikacji z App Store

Apple wciąż walczy o to, by App Store był bezpiecznym miejscem, ale też bardzo dba o inne aspekty wirtualnego sklepu.

Ostatnio firma postanowiła oczyścić swój akt, usuwając aplikacje, które nie były aktualizowane od wielu lat.

Technologia zmienia się i ewoluuje bardzo szybko, język programowania w Apple również się zmienił, a aplikacje, które nie były aktualizowane przez co najmniej pięć do sześciu lat, stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa, brak wydajności, a prawdopodobnie nawet coś, co nie jest już przydatne.

Według danych Finbolda, w drugim kwartale 2022 roku Apple usunęło z App Store 439 tysięcy aplikacji, a liczba ta wzrosła do 540 tysięcy w trzecim kwartale. Na dzień dzisiejszy w App Store dostępnych jest 1 642 000 aplikacji, a “czystka” przeprowadzona przez Apple zmniejszyła sklep o 25%.

Apple usunęło 540 000 aplikacji z App Store ciekawostki App Store  Apple wciąż walczy o to, by App Store był bezpiecznym miejscem, ale też bardzo dba o inne aspekty wirtualnego sklepu. AppStore 1

Android jest wirtualnym sklepem z największą liczbą aplikacji, dobre 3,553 mln, ze względu na wiele czynników, takich jak powszechne użycie systemu operacyjnego, większa prostota rozwoju poprzez różne języki programowania i platformy oraz mniej rygorystyczne kontrole. Na koniec informujemy, że Amazon jest bliski osiągnięcia granicy 500 000 aplikacji.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top