ios17 20

Apple utrudnia instalację iOS 17 na niektórych iPhone’ach

Ostatnio użytkownicy iPhone’ów posiadających niewielką ilość dostępnego miejsca zmagają się z trudnościami podczas próby instalacji systemu operacyjnego – iOS 17.

To zjawisko jest nowością, gdyż wcześniejsze aktualizacje iOS nie powodowały podobnych wyzwań, a proces ich wdrażania przebiegał bezproblemowo.

Konkretny problem wydaje pojawiać się podczas prób instalacji zarówno pierwszej wersji beta iOS 17, jak i podczas próby aktualizacji bieżącej wersji beta do nowszej. W sytuacji, gdy w pamięci iPhone’a dostępne jest mniej niż 10-13 GB wolnej przestrzeni, urządzenie nie pozwala na inicjację procesu pobierania aktualizacji. Ciekawe jest, że komplikacje pojawiają się nawet na etapie przełączania na wersję beta w sekcji “Ustawienia”. Co jest zastanawiające, mimo że rozmiar aktualizacji jest zaznaczony jako 5-6 GB, smartfon wymaga nie mniej niż 15 GB, co stanowi 2,5 razy więcej niż sugerowany rozmiar.

Apple utrudnia instalację iOS 17 na niektórych iPhone'ach ciekawostki wolna przestrzeń, wersja beta, System operacyjny, rozwiązanie, problem, pamięć, iPhone, iOS 17, instalacja, gry, błąd, beta, Aplikacje, aktualizacja systemu, Aktualizacja  Ostatnio użytkownicy iPhone'ów posiadających niewielką ilość dostępnego miejsca zmagają się z trudnościami podczas próby instalacji systemu operacyjnego - iOS 17. iOS17 10 1

Znalezienie rozwiązania tego błędu jest dość skomplikowane. Można spróbować tymczasowo “odinstalować” kilka gier i aplikacji, a po zaktualizowaniu systemu można je ponownie pobrać. W takim przypadku, dane aplikacji i postępy w grach nie zostaną usunięte z urządzenia. Aby to zrobić, wystarczy:

  1. Otworzyć “Ustawienia”, a następnie przejść do “Ogólne” – “Pamięć”.
  2. Znaleźć grę lub aplikację o dużej wielkości.
  3. Kliknąć na nazwę i “Odinstaluj aplikację”.
  4. Po usunięciu kilku aplikacji, uruchomić ponownie urządzenie.

Dzięki temu powinno się zwolnić trochę miejsca, a aktualizacja iOS 17 powinna zacząć się pobierać. Jeśli natomiast podczas przełączania z obecnej wersji beta na nowszą wystąpi błąd, możliwe, że proste ponowne uruchomienie smartfona pomoże – wtedy rozmiar aktualizacji może się znacząco zmniejszyć. Na przykład, mój iPhone początkowo wymagał 13 GB wolnej przestrzeni do aktualizacji z wersji beta 2 do wersji beta 3, ale po ponownym uruchomieniu, wymagany rozmiar aktualizacji zmniejszył się do zaledwie 870 MB, a aktualizacja została pomyślnie zainstalowana.

Na tę chwilę nie jest jasne, czy jest to błąd specyficzny dla wersji beta, czy też Apple wprowadził nowy system oceny wolnej pamięci masowej w systemie iOS 17.

Czy ktoś z was miał podobny problem? Dajcie koniecznie znać w komentarzach lub na naszym Twitterze!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 155

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top