ipad 2

Apple w końcu wypuści aplikację, na którą czekamy od 14 lat!

Apple przygotowuje się do wprowadzenia aplikacji, na którą użytkownicy iPada czekali przez niemal półtorej dekady. Domyślacie się o co chodzi?

Po 14 latach od premiery pierwszego iPada, Apple wreszcie wprowadzi na urządzenia aplikację, której brak przez lata był przedmiotem licznych żartów i frustracji wśród użytkowników – mowa o natywnej aplikacji Kalkulator. Informacje pochodzące z portalu MacRumors, oparte na anonimowych źródłach, wskazują, że aplikacja zostanie włączona w nadchodzącą aktualizację iPadOS 18.

Apple w końcu wypuści aplikację, na którą czekamy od 14 lat! ciekawostki WWDC24, iPadOS 18, iPad, aplikacja kalkulator na iPad, 2024 Apple przygotowuje się do wprowadzenia aplikacji, na którą użytkownicy iPada czekali przez niemal półtorej dekady. Domyślacie się o co chodzi? iPadOS18 1

Aplikacja Kalkulator, mimo że wydaje się być prostym narzędziem, przez długi czas była jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji przez posiadaczy iPadów. Brak tak podstawowej aplikacji na platformie Apple bywał często przedmiotem kpin w mediach społecznościowych. Apple zdaje się w końcu reagować na te głosy, dodając Kalkulator jako część szerszej aktualizacji systemu.

Zarówno dla użytkowników, jak i obserwatorów branży, brak kalkulatora na iPadzie był zaskakujący, biorąc pod uwagę, że iPhone i Mac od dawna mają tę aplikację w standardowym zestawie. Dla wielu była to zawiłość, której nie potrafili zrozumieć, dlaczego firma z taką dbałością o szczegóły, jak Apple, przez tyle lat opóźniała wprowadzenie tak fundamentalnego narzędzia.

Przez lata braku natywnego Kalkulatora na iPadzie, wielu deweloperów zewnętrznych skorzystało na tej okazji, tworząc własne aplikacje, które służyły jako alternatywa. Aplikacje takie jak PCalc czy Calcbot cieszyły się popularnością i przynosiły ich twórcom pokaźne przychody. Wprowadzenie standardowej aplikacji Kalkulator przez Apple prawdopodobnie zmieni dynamikę w App Store, choć te popularne aplikacje nadal mogą oferować funkcje, których nie zapewni podstawowa wersja od Apple.

Zapowiedź aplikacji Kalkulator to tylko jedna z wielu funkcji, które mają pojawić się w najnowszej aktualizacji iPadOS 18. Oczekuje się, że aktualizacja ta przyniesie również inne ulepszenia i nowe funkcje, które mają na celu zwiększenie produktywności, poprawę użytkowania i zaoferowanie nowych narzędzi dla deweloperów.

Apple planuje oficjalnie zaprezentować iPadOS 18 wraz z iOS 18 i macOS 15 podczas nadchodzącej konferencji WWDC, która jest jednym z kluczowych wydarzeń w kalendarzu każdego technologicznego entuzjasty. WWDC zwykle przyciąga duże zainteresowanie, jako że jest platformą dla Apple do prezentacji najnowszych innowacji oraz aktualizacji dla ich systemów operacyjnych.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top