Krzysiek Borek29.08.2016
Apple Watch 2 (42 mm) będzie miał pojemniejszą baterię od obecnego modelu

Wczoraj na Twitterze pojawiło się zdjęcie przedstawiające baterię, która powinna znaleźć się w najnowszej edycji Apple Watch i wygląda na to, że długość pracy na jednym ładowaniu będzie zmianą na lepsze.

Zdjęcia pierwotnie pojawiły się na portalu społecznościowym Weibo, a dopiero później na Twitterze. Warto nadmienić, że sfotografowana bateria pojawi się w większym wariancie inteligentnego zegarka, a jej pojemność będzie większa o 35,7% w porównaniu do obecnego modelu (246mAh). Niestety, nie wiemy, jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku 38 mm wariantu, który obecnie korzysta z baterii o pojemności 205mAh.

apple_watch_2_battery_weibo

Obecna bateria pozwala na 18 godzin ciągłego użytkowania zegarka, a w trybie oszczędzania energii wystarczy na 72 godziny. Na ten moment ciężko stwierdzić, czy zdjęcia są prawdziwe, czy nie, więc trzeba poczekać do oficjalnego debiutu urządzenia noszonego. Bateria w drugiej generacji ma mieć 334mAh pojemności.

Druga generacja Apple Watch powinna pojawić się w tym samym momencie, co iPhone 7. Warto zaznaczyć, że sprzęt otrzyma wydajniejszy układ scalony, GPS, barometr, poprawioną konstrukcję (lepsza wodoodporność), ale zabraknie czytnika kart SIM, który rzekomo miał się pojawić. Obydwa warianty (38 i 42 mm) będą miały cieńsze wyświetlacze i obok nich powinien zjawić się poprawiony zegarek pierwszej generacji.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek