Krzysiek Borek28.02.2018
Apple Watch doczeka się stacji do bezprzewodowego ładowania?

Obecnie Apple Watch naładujemy za pomocą dedykowanej indukcyjnej ładowarki, ale wygląda na to, że niedługo się to zmieni.

Amerykanie właśnie złożyli kolejne dokumenty patentowe, tym razem związane z dedykowaną stacją ładującą dla ich inteligentnego zegarka.

Stacja będzie działać podobnie do tej dedykowanej bezprzewodowym słuchawkom AirPods lub bateriom firm trzecich. Dzięki niej użytkownik będzie mógł podładować zegarek w miejscu, gdzie nie ma dostępu do gniazdka, żeby podłączyć podstawową ładowarkę.

W dokumentach patentowych pojawiły się zdjęcia stacji i będzie ona prostokątna. Z lewej strony (po otworzeniu) będziemy mogli umieścić dwa dodatkowe paski, a z prawej strony zegarek. Dziwne jest to, że będzie trzeba wyciągnąć opaski, żeby włożyć zegarek i rozpocząć jego ładowanie. Wewnątrz stacji ładującej mogą znaleźć się magnesy, które będą zapewniać stabilne przechowywanie pasków.

Bezprzewodowe ładowanie to nie wszystko, ponieważ w dokumentach patentowych pojawiła się wzmianka o dodatkowym akcesorium, inteligentnej opasce. Dzięki niej moglibyśmy dodać więcej czujników lub dodatkową baterię, aby przedłużyć czas użytkowania. Pierwsza wzmianka o dedykowanych opaskach poszerzających możliwości Apple Watch pojawiła się w 2016 roku, a opaski miały zacząć pojawiać się w ubiegłym.

W 2016 roku producenci akcesoriów mieli problemy z dostosowaniem opasek, a watchOS 2.0.1 wyłączył dostęp do dedykowanego im portu dostępnego w zegarku.

Wygląda na to, że stacja ładująca będzie działać tak samo, jak standardowa ładowarka. Jedną z różnic będzie możliwość zamknięcia stacji, co przełoży się na zabezpieczenie ekranu zegarka przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dokumenty patentowe nie wspominają o dodatkowym czasie użytkowania po doładowaniu Apple Watch. Wolałbym, że stacja była mniejsza, a można to uzyskać za sprawą usunięcia miejsca na opaski. Nie wydaje mi się, żeby to było bardzo ważne dla użytkowników.

Pamiętajcie, że złożenie dokumentów patentowych nie jest równoznaczne z wydaniem stacji ładującej. Z drugiej strony może to być zapowiedź nowości, które pojawią się przy okazji wydania kolejnych generacji Apple Watch.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek