Apple Watch może pomóc wykryć COVID-19 nawet na tydzień przed pojawieniem się pierwszych objawów polecane, ciekawostki koronawirus, COVID-19, Apple Watch  Badania przeprowadzone przez Mount Sinai Health System w Nowym Jorku i Standford University w Kalifornii ujawniły, że smartwatche, takie jak Apple Watch, Fitbit itp., które stale mierzą tętno są w stanie przewidzieć, czy ich właściciel ma COVID-19. AppleWatchSeries6

Apple Watch może pomóc wykryć COVID-19 nawet na tydzień przed pojawieniem się pierwszych objawów

Badania przeprowadzone przez Mount Sinai Health System w Nowym Jorku i Standford University w Kalifornii ujawniły, że smartwatche, takie jak Apple Watch, Fitbit itp., które stale mierzą tętno są w stanie przewidzieć, czy ich właściciel ma COVID-19.

Naukowcy z Mount Sinai odkryli, że Apple Watch może wykryć niewielkie zmiany w biciu serca, które mogą wskazywać na to, że osoba jest chora na COVID-19. Co ciekawe wykrycie może nastąpić nawet na siedem dni przed pojawieniem się pierwszych objawów.

Apple Watch może pomóc wykryć COVID-19 nawet na tydzień przed pojawieniem się pierwszych objawów polecane, ciekawostki koronawirus, COVID-19, Apple Watch  Badania przeprowadzone przez Mount Sinai Health System w Nowym Jorku i Standford University w Kalifornii ujawniły, że smartwatche, takie jak Apple Watch, Fitbit itp., które stale mierzą tętno są w stanie przewidzieć, czy ich właściciel ma COVID-19. AW8

Mierzona przez Apple Watch jest zmienność tętna, która wykrywa różnice w czasie między każdym uderzeniem serca. Na tę metrykę wpływa również stan zapalny w organizmie. Każdy, kto ma COVID-19, ma zauważalny spadek zmienności tętna, co oznacza, że ??istnieje niewielka różnica w czasie między uderzeniami serca.

?Wiedzieliśmy już, że markery zmienności tętna zmieniają się wraz z rozwojem stanu zapalnego w organizmie, a Covid jest zdarzeniem niezwykle zapalnym? – powiedział Hirten CBS MoneyWatch. ?Pozwala nam przewidzieć, że ludzie są zarażeni, zanim się zorientują?.

Badanie opiera się na śledzeniu 300 pracowników służby zdrowia w ośrodku zdrowia w Mount Sinai, którzy nosili zegarek Apple Watch między 29 kwietnia a 29 września.

Inne badanie przeprowadzone przez Standford University w Kalifornii, w którym uczestnicy nosili różne urządzenia do noszenia od Apple, Fitbit i Garmin.

Prawie dwie trzecie przypadków COVID-19 wykryto od czterech do siedmiu dni przed tym, jak ludzie faktycznie zaczęli wykazywać objawy. Badanie zostało przeprowadzone z udziałem ponad 5000 uczestników i przeanalizowano dane od 32 osób, które uzyskały wynik pozytywny.


Nowości w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Sztuczki i triki

Nowe funkcje

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry