Krzysiek Borek03.03.2018
Apple Watch na czele rynku urządzeń noszonych

IDC udostępniło raport ukazujący sprzęt urządzeń naręcznych w zeszłym roku. Nie spodziewajcie się większych zmian, nikt nie był w stanie zagrozić Apple Watch, co potwierdziło się już miesiąc temu.

Apple w czwartym kwartale zeszłego roku było liderem rynku urządzeń naręcznych z 8 milionami zegarków na półkach sklepowych. Zaraz za nimi uplasował się Fitbit z 5,4 miliona zegarków w sklepach.

Amerykanie przodowali również w wynikach sprzedaży, w zeszłym roku sprzedano 17,7 miliona egzemplarzy Apple Watch, a na drugim miejscu pojawiło się Xiaomi, dzięki taniej opasce Mi Band 2. Podejrzewam, że wkład w sukces Chińczyków miałem również ja, ponieważ przed końcem zeszłego roku zdecydowałem się na zakup opaski, która powędrowała do 15,7 miliona klientów.

Najważniejsze są jednak wzrosty rok do roku, podczas świąt sprzedaż wzrosła o 57,7% w porównaniu do 2016 roku, a pod koniec obecnego wzrost wyniósł 55,9%. Dane pokrywają się z raportem Canalys, pomimo zdawkowych informacji Apple o dokładnej liczbie sprzedanych zegarków.

Xiaomi i Fitbit zanotowali spadki, odpowiednio – 0,3% i – 31,6% w kwestii wysyłki sprzętu do sklepów w tym samym okresie. Dane pokazują, że w tym roku Apple Watch również może rządzić rynkiem i zdziwię się, jeżeli będzie inaczej.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek