Apple Watch nie ma sobie równych w kategorii urządzeń naręcznych ciekawostki Apple Watch, Apple  Apple Watch zdominował rynek urządzeń naręcznych z udziałami wynoszącymi 48%. Strategy Analitycs pokusiło się o sprawdzenie wyników sprzedaży urządzeń naręcznych. Applewatch 1

Apple Watch nie ma sobie równych w kategorii urządzeń naręcznych

Apple Watch zdominował rynek urządzeń naręcznych z udziałami wynoszącymi 48%. Strategy Analitycs pokusiło się o sprawdzenie wyników sprzedaży urządzeń naręcznych.

W trzecim kwartale tego roku sprzedano 14 milionów tego typu urządzeń, a rynek zanotował aż 40% wzrost.

W zakończonym kwartale Apple wysłało na półki sklepowe 6,8 miliona egzemplarzy swojego inteligentnego zegarka. To wyższy wynik w porównaniu z zeszłorocznym z tego samego okresu (4,5 miliona egzemplarzy).

Samsung i Fitbit nadal depczą Apple po piętach, ale nawet to nie sprawiło, że Amerykanie nagle stracili na ich rzecz. Sprzedaż zegarka z nadgryzionym jabłuszkiem wzrosła z 45% do 48%.

Apple Watch nie ma sobie równych w kategorii urządzeń naręcznych ciekawostki Apple Watch, Apple  Apple Watch zdominował rynek urządzeń naręcznych z udziałami wynoszącymi 48%. Strategy Analitycs pokusiło się o sprawdzenie wyników sprzedaży urządzeń naręcznych. AppleWatch 10 650x321

Na wynik złożyła się sprzedaż modeli Series 4 i 5, ale także obniżenie ceny Series 3. Niebawem rozpocznie się sezon świąteczny i wtedy możemy liczyć na jeszcze większą sprzedaż urządzenia.

Samsung zajmuje drugie miejsce i w Q3 2019 sprzedał prawie 2 miliony swoich urządzeń naręcznych. Przełożyło się to również na zwiększenie udziałów z 11% do 13%. Fitbit poradził sobie z tej trójki najgorzej, bo sprzedał 1,5 miliona egzemplarzy swoich produktów.

W takiej sytuacji Fitbit tracił 4% udziałów i obecnie wynoszą one 11%. To dziwne biorąc pod uwagę, że jest najdłużej na rynku, ale widocznie Apple i Samsung cieszą się większą popularnością.

Być może sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ Google wykupiło Fitbita za 2,1 miliarda dolarów. Jednak na pierwsze owoce przejęcia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry