OneTech02.09.2019
Apple Watch Series 5 otrzyma funkcję monitorowania snu

Jak donosi serwis 9to5Mac, kolejna generacja Apple Watch Series 5 wreszcie będzie posiadała funkcję na którą czeka bardzo dużo osób. Mowa oczywiście o monitorowaniu snu.

Nowa funkcja, która zadebiutuje w kolejnej generacji Apple Watch nosi nazwę kodową „Burrito”. Opcja zostanie wbudowany w inteligentny zegarek, więc do jej działania nie będą wymagane żadne dodatkowe rzeczy.

Funkcja tak jak w innych opaskach oprócz samego snu śledzić będzie także tętno użytkownika, a także moment przebudzenia: jeśli właściciel zegarka obudzi się przed ustalonym alarmem, sygnał dźwiękowy o wyznaczonej godzinie zostanie wyłączony lub zastąpiony przez wibracje.

Dane dotyczące jakości snu można będzie zobaczyć w aplikacji Zdrowie. Nowa opcja będzie również mogła automatycznie włączać funkcję Nie przeszkadzać, gdy użytkownik śpi.

Jest jednak mały problem. Większość użytkowników (w tym także i ja) odkłada zegarek na noc na ładowarkę w celu naładowania baterii, więc w takiej sytuacji monitor snu po prostu nie ma sensu. Zatem co? Będziemy musieli zmienić swoje nawyki ładowania?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl