Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 zmierzy poziom cukru we krwi

Jedną z nowości, która pojawi się w tegorocznym Apple Watch Series 7 ma być możliwość mierzenia poziomu cukru we krwi. Cieszycie się?

Apple Watch Series 7 nauczy się mierzyć poziom cukru we krwi. Pisze o tym The Telegraph, cytując źródła Rockley Photronics, który jest jednym z liderów na rynku nieinwazyjnych czujników optycznych do oznaczania różnych wskaźników, w tym pomiaru poziomu glukozy.

Zmierz poziom cukru we krwi za pomocą Apple Watch

Apple Watch Series 7 zmierzy poziom cukru we krwi polecane, ciekawostki poziom cukru we krwi, glukometr, Apple Watch Series 7, Apple Watch mierzy poziom cukru we krwi, Apple Watch 7, Apple  Jedną z nowości, która pojawi się w tegorocznym Apple Watch Series 7 ma być możliwość mierzenia poziomu cukru we krwi. Cieszycie się? AW1

Czujniki Rockley działają w podobny sposób jak czujnik tętna. Przepuszczają światło podczerwone przez skórę użytkownika, określając zawartość niezbędnych wskaźników, a następnie dokonując ostatecznych obliczeń na podstawie uzyskanych danych.

Apple od dawna planuje wprowadzenie nieinwazyjnego glukometru. W każdym razie w 2017 roku sam Tim Cook wielokrotnie powtarzał, że osobiście testuje na sobie takie urządzenie. Jednak pod koniec 2017 roku praktycznie zniknęła liczba odniesień na ten temat, a w 2018 roku całkowicie ustała. Od tego czasu przez długi czas nie było nawet plotek o planach Apple’a wypuszczenia glukometru.

Inteligentny glukometr Apple

Apple Watch Series 7 zmierzy poziom cukru we krwi polecane, ciekawostki poziom cukru we krwi, glukometr, Apple Watch Series 7, Apple Watch mierzy poziom cukru we krwi, Apple Watch 7, Apple  Jedną z nowości, która pojawi się w tegorocznym Apple Watch Series 7 ma być możliwość mierzenia poziomu cukru we krwi. Cieszycie się? AW2

Nie ma jednak gwarancji, że urządzenie, które testował Tim Cook, było wbudowane w Apple Watch. Wskazuje na to kilka czynników:

  • Po pierwsze, ani sam Cook, ani osoby wtajemniczone, ani analitycy nie twierdzili, że miernik jest standardową funkcją Apple Watch;
  • Po drugie, Tim Cook musiał zdjąć licznik, żeby nie powiadamiać go o skokach poziomu cukru, a gdyby to był Apple Watch, mógł po prostu wyłączyć odpowiednią funkcję;
  • Po trzecie, w tamtym czasie sieci neuronowe i sztuczna inteligencja nie były jeszcze tak dobrze rozwinięte, więc zegarek z trudem byłby w stanie zdiagnozować wystarczająco dokładnie bez użycia określonego sprzętu.

Cokolwiek to było, ale teraz mamy realną szansę zobaczyć nowy Apple Watch z wbudowanym glukometrem. Tak, najprawdopodobniej będzie to mocno okrojona wersja klasycznych glukometrów.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top