applewacth7 2

Apple Watch Series 9 dorówna mocą iPhone’owi 14

Znany dziennikarz technologiczny, Mark Gurman, podzielił się informacją, która mogła zaskoczyć niejednego entuzjastę technologii. Dotyczy ona Apple Watch Series 9.

Wygląda na to, że Apple planuje zaimplementować w swoim kolejnym inteligentnym zegarku zupełnie nowy chipset. Ta nowa jednostka ma być oparta na chipie A15 Bionic, który jest sercem najnowszych smartfonów iPhone 14/14 Plus, iPhone 13 Pro/13 Pro Max oraz iPhone 13/13 mini.

W ciągu ostatnich trzech lat, Apple konsekwentnie wykorzystywało ten sam chip w swoich zegarkach, chociaż pod różnymi nazwami. Dotychczasowy model, Apple Watch Series 8, jest wyposażony w chip S8, podczas gdy jego poprzednik, Series 7, posiadał chip S7. Jeszcze wcześniejszy model, Series 6, funkcjonował na chipie S6. Zdaniem Gurmana, w tym roku tradycja ta ma ulec zmianie.

Apple Watch Series 9 dorówna mocą iPhone'owi 14 ciekawostki watchOS 10, technologia, SmartWatch, Przyszłość Apple, nowosci apple, Mark Gurman, iPhone 14, iOS 17, innowacje, Chipset, Apple Watch Series9, apple watch series 9 rumours, apple watch series 9 release date, apple watch series 9 leaks, apple watch series 9 kiedy, apple watch series 9 2023, Apple Watch, Apple, Aktualizacje Apple, A15 Bionic  Znany dziennikarz technologiczny, Mark Gurman, podzielił się informacją, która mogła zaskoczyć niejednego entuzjastę technologii. Dotyczy ona Apple Watch Series 9. AppleWatch 1

Założenia są, że Apple Watch Series 9 zostanie wyposażony w zupełnie nowy procesor oparty na chipsecie A15 Bionic, co jest ogromnym skokiem w porównaniu do poprzednich modeli. To oznaczałoby, że zegarek dorównałby mocą swoim smartfonicznym odpowiednikom. Ale po co Apple potrzebuje tak potężnego układu w zegarku? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie leży w planach na przyszłość systemu watchOS.

Według niepotwierdzonych jeszcze plotek, Apple pracuje nad watchOS 10, systemem operacyjnym, który zaoferuje interaktywne widżety i całkowicie przeprojektowany interfejs. To mogłoby oznaczać, że użytkownicy będą mogli korzystać z jeszcze większej liczby funkcji bezpośrednio z poziomu zegarka, co z pewnością wymagałoby większej mocy obliczeniowej. To mogłoby również oznaczać, że Apple Watch Series 9 stanie się nie tylko dodatkiem do iPhone’a, ale również samodzielnym urządzeniem, które w pełni wykorzystuje potencjał technologii A15 Bionic.

Na chwilę obecną te informacje pozostają jednak tylko spekulacjami. Oficjalne ogłoszenie watchOS 10, iOS 17 i innych dużych aktualizacji nastąpi 5 czerwca. Z pewnością, fani marki Apple czekają na ten dzień z zapartym tchem, licząc na to, że ich oczekiwania zostaną spełnione.

A co wy o tym sądzicie? Tradycyjnie już dajcie koniecznie znać w komentarzach lub na naszym profilu na Twitterze. Link do naszego konta znajdziecie w tym miejscu.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 168

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top