android

Apple: „Władze zmuszają nas do przekształcenia iOS w klon Androida”

Apple otwarcie skarży się na nowe wymagania organów państwowych dotyczące działania systemu iOS. Informację na ten temat podał serwis The Register.

Według źródła, brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynku zbadał system iOS i jego funkcje. Regulator zwrócił między innymi uwagę na poważne ograniczenia dotyczące przeglądarek dla iPhone’a – Apple wymaga, by wszystkie były oparte wyłącznie na silniku WebKit. Z powodu tej zasady istnienie alternatywnych przeglądarek na iOS nie ma większego sensu.

Apple: „Władze zmuszają nas do przekształcenia iOS w klon Androida” ciekawostki apple czy android, Apple, Android  Apple otwarcie skarży się na nowe wymagania organów państwowych dotyczące działania systemu iOS. Informację na ten temat podał serwis The Register. Android

Po zakończeniu śledztwa brytyjskie władze stwierdziły:

  • Jakość wszystkich przeglądarek na urządzeniach Apple jest ograniczona przez wolniejsze tempo rozwoju WebKit.
  • Twórcy stron internetowych porzucili niektóre funkcje z powodu braku wsparcia dla WebKit.
  • Przedsiębiorstwa ponoszą wyższe koszty z powodu konieczności oparcia się na aplikacjach natywnych w porównaniu do aplikacji internetowych, a także obsługi błędów i awarii właściwych dla WebKit.

W oparciu o zidentyfikowane problemy regulator chce, aby Apple zezwoliło na stosowanie przeglądarek dla iOS opartych na innych silnikach internetowych (takich jak Chromium).

Po otrzymaniu nakazu, Apple postanowiło publicznie wypowiedzieć się w tej sprawie. Firma oburzyła się na te żądania i powiedziała, że porzucenie WebKit na iOS “zakończyłoby jednolite aktualizacje aplikacji wyświetlających treści internetowe, tak jak ma to miejsce na Androidzie.”

Mając na uwadze inne wymagania iOS, takie jak umożliwienie instalacji aplikacji z pominięciem App Store, Apple powiedziało, że nowe zasady “pogorszą solidne bezpieczeństwo użytkowników urządzeń Apple.

” Firma uważa, że wdrożenie wszystkich wymogów władz “skutecznie zamieniłoby Apple w klon Androida”.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zgadacie się z tym? Chcielibyście, aby system iOS był bardziej otwarty? Czy dobrze jest tak jak jest? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi Wasze opinii na ten temat. Zapraszamy Was także do zapoznania się z innymi naszymi wpisami na temat iPhone i nie tylko, które tradycyjnie dodajemy poniżej.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top