OneTech10.09.2019
Apple wprowadza do oferty iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max z potrójnym aparatem, układem A13, ekranem Super Retina XDR

iPhone 11 nie był jedynym iPhone’m jaki w dniu dzisiejszym pokazał nam gigant z Cupertino. Oprócz niego Apple zaprezentowało iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max, czyli następców iPhone’a XS i iPhone’a XS Max.

iPhone 11 Pro jest dostępny w nowej kolorystyce nocnej zieleni. Reszta kolorów się nie zmieniła: gwiezdna szarość, srebrny i złoty. Urządzenia są wyposażone w wyświetlacz o szerszym zakresie dynamiki o nazwie Super Retina XDR. Smartfony mają nowy potrójny system kamer: trójkątna seria obiektywów w kwadratowej obudowie.

Apple dodało obiektyw szerokokątny, zarówno w iPhonie 11 Pro, jak i w iPhonie 11, który jest pokazany w aplikacji Aparat jako przycisk 0,5x. Po prostu pomniejsz, aby zobaczyć więcej i rób większe zdjęcia, od 0,5x do 2x. Obiektyw ma przysłonę f/2.4 o polu widzenia 120 stopni.

Dostępny jest nowy tryb nocny do robienia zdjęć w warunkach słabego oświetlenia, podobnie jak funkcja Google Pixel Night Sight.

Zaktualizowany został również przedni aparat do matrycy 12 megapikseli. Podobnie jak w iPhone 11, iPhone 11 Pro i Pro max otrzymały możliwość robienia selfie w poziomie, aby kadrować więcej osób. Po raz pierwszy w aparacie przednim jest również tryb spowolnienia.

Nagrywanie wideo jest jeszcze lepsze. Apple łączy trzy aparaty, aby poprawić kolory i ekspozycję. Teraz możemy nagrywać w 4K z zakresem dynamicznym rozszerzonym do 60 klatek na sekundę.

Apple wprowadziło nową wersję Filmic Pro, która pozwoli nam nagrywać w 4K z wielu kamer i koordynować wszystko z telefonu.

W aparacie są nowe funkcje, które pojawią się wraz z iOS 13 w nowym iPhonie 11 Pro. Pierwszą z nich jest Deep Fusion.

Za pomocą uczenia maszynowego wykonujemy 9 zdjęć, zanim jeszcze klikniemy migawkę. Kiedy tak naprawdę klikamy, kolejny jest robiony z dłuższą ekspozycją, a następnie uczenie maszynowe łączy wszystko w jeden wynik, który lepiej uwzględnia odbicia światła na naszej twarzy lub przedmiotach.

iPhone 11 Pro zawiera nowy układ Apple Bionic A13 z szybszą wydajnością procesora i GPU co czyni je najszybszymi smartfonami na rynku. Układ A13 zawiera nowe funkcje mnożenia macierzy, idealne do uczenia maszynowego. Apple powiedziało, że może wykonać ponad 1 bilion operacji na sekundę.

Apple chwaliło się również, że stworzyło układ A13 Bionic i najbardziej efektywny jak dotąd SoC. Jeśli chodzi o pracę na baterii to zdaniem Apple wzrosła ona o 4-5 godzin w porównaniu do iPhone’a XS. Do pudełka najnowszych iPhone’ów wreszcie trafił zasilacz 18W służący do szybkiego ładowania.

Przedsprzedaż w Polsce rozpoczyna się 13 września, a premiera tydzień później 20 września. Polskie ceny znajdziecie – w tym miejscu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl