App Store

Apple wprowadza nowe przedziały cenowe w App Store

Apple ogłosiło wczoraj największą aktualizację cenową w App Store, aby umożliwić deweloperom bardziej dynamiczne i dokładne ustawienie cen.

Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że sprzedając aplikację w App Store nie można dowolnie wybrać ceny. Jedyne, co można zrobić, to wybrać cenę w ramach różnych przedziałów ustalonych przez Apple.

Obecna zmiana to nie tylko dodanie 700 nowych przedziałów cenowych, ale także nowe narzędzia do globalnego wyrównywania poziomu opodatkowania w poszczególnych krajach, automatycznie dostosowujące ceny do najuczciwszych danych z kraju odniesienia. Innymi słowy, jeśli podatek wynosi 23%, a w innym kraju 13%, to gdy ustalimy określoną cenę dla 23%, to automatycznie w innym kraju zostanie ustalona niższa wartość. To samo dotyczy wahań walut obcych: gdyby euro znacznie się umocniło w stosunku do dolara, automatycznie ustalona zostałaby wyższa cena dla naszej aplikacji w USA, tak aby w przypadku zmiany waluty deweloper mógł zawsze uzyskać tę samą wartość z dowolnego rynku.

Te ulepszenia cenowe są już dostępne dla aplikacji oferujących automatycznie odnawiane subskrypcje oraz od wiosny 2023 roku dla aplikacji oferujących zakupy w aplikacji.

Nowe przedziały cenowe zaczynają się od 0,29 USD do maksymalnie 10 000 USD. Progi wzrastają o 10 centów, do 10 dolarów, po czym wzrost będzie wynosił 50 centów do 50 dolarów, 1 dolar do 200 dolarów, i tak dalej, jak pokazuje poniższa tabela:

Apple wprowadza nowe przedziały cenowe w App Store ciekawostki wiosna 2023, nowe ceny w app store, App Store  Apple ogłosiło wczoraj największą aktualizację cenową w App Store, aby umożliwić deweloperom bardziej dynamiczne i dokładne ustawienie cen. AppStore ceny

W każdym kraju będzie można skorzystać z dodatkowych konwencji cenowych, takich jak możliwość zaokrąglania końcowych liczb do x.00 lub x.90, co jest szczególnie przydatne przy zarządzaniu pakietami i rocznymi subskrypcjami.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top