macos

Apple wprowadza nowy typ aktualizacji systemu macOS

Firma Apple rozpoczęła testowanie nowego typu aktualizacji w systemie macOS Ventura 13.2 beta. Chodzi o szybkie poprawki bezpieczeństwa.

Aktualizacja macOS Rapid Security Response 13.2 (a) jest pobierana i instalowana automatycznie po ponownym uruchomieniu komputera z systemem macOS 13.2 beta. Rozmiar łatki wynosi 120 MB, ale nie zawiera żadnych poprawek.

Apple wprowadza nowy typ aktualizacji systemu macOS ciekawostki macOS Ventura 13.2  Firma Apple rozpoczęła testowanie nowego typu aktualizacji w systemie macOS Ventura 13.2 beta. Chodzi o szybkie poprawki bezpieczeństwa. update

Rapid Threat Response to funkcja systemu iOS 16 i macOS Ventura, która pozwala firmie zapewnić użytkownikom różne ulepszenia zabezpieczeń bez konieczności aktualizowania całego systemu. Dzięki temu Apple może szybciej wydawać łatki usuwające krytyczne luki w systemie operacyjnym. Apple wcześniej testowało podobne łatki na iPhone’ach w betach iOS 16.2.

Jak zainstalować macOS Ventura 13.2 beta

Jeśli nie chcesz czekać do finalnego wydania systemu, to już dziś możesz zaihnatlować najnowszy system macOS na swoim komputerze. Poniżej opiszemy Ci jak.

Po wykonaniu kopii zapasowej wykonaj następujące rzeczy:

  • Wejdź z iPhone lub iPad na stronę beta.apple.com
  • Kliknij na Sign In w prawym górnym rogu i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID. Jeśli jeszcze się nie zalogowałeś, kliknij Sign Up i zarejestruj się (wystarczy podać swój Apple ID i zaakceptować warunki).
  • Z górnego menu wybierz Enroll your Mac, następnie wybierz macOS
  • Przewiń w dół, kliknij na Download the macOS Public Beta Access Utility i pobierz specjalne narzędzie umożliwiające instalację bety na komputerze.
  • Po zakończeniu instalacji można będzie instalować macOS 13.2 public beta tak jak każdą inną aktualizację systemu, wchodząc w Ustawienia systemu – Ogólne – Aktualizacja oprogramowania.

Pamiętajcie, że wszystkie czynności robicie na własną odpowiedzialność!

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top