Krzysiek Borek10.03.2018
Apple wprowadzi wodoodporny kabel Lightning?

Fabryczne kable Lightning nie grzeszą wytrzymałością i właśnie dlatego używam produktów firm trzecich, choć w przyszłości może się to zmienić.

Wszystko za sprawą opatentowania wodoodpornego złącza Lightning, które być może później pojawi się w kablach firm trzecich z certyfikatem Made for iPhone.

Pierwszym wodoodpornym produktem Amerykanów był Apple Watch, potem iPhone 7, a w dalekiej przyszłości może to być kabel do ładowania urządzenia i wymiany danych. W przypadku zegarka ekipa Tima Cooka opracowała specjalny tryb działania, który po wyłączeniu jest nawet w stanie usunąć zgromadzoną wodę.

W tym przypadku Amerykanie chcą zabezpieczyć kabel Lightning, ale w tym momencie ciężko stwierdzić na jakich zasadach. Odpowiednie uszczelki mogą znaleźć się w porcie urządzenia lub bezpośrednio w kablu, choć teraz ciężko mi sobie to wyobrazić. W pierwszym przypadku po paru miesiącach użytkowania musielibyśmy zmienić urządzenie na nowe, a wymiana kabla będzie zdecydowanie tańsza.

Wodoodporny kabel wydaje się być interesujący, ale wątpię, żeby szybko się pojawił. Jestem ciekaw, co Apple szykuje dla swojego niestandardowego złącza, zwłaszcza teraz gdy Apple Watch i iPhone mogą być ładowane indukcyjnie. Mam niestety wrażenie, że Tim Cook i spółka mogą w pewnym momencie całkowicie zrezygnować z tradycyjnych form ładowania.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek