macbookpro10

Apple wstydzi się notcha w nowym MacBooku Pro?

Wczoraj firma Apple pokazała światu nowe MacBooki Pro z czipami M1 Pro, M1 Max. Jedną ze zmian jest notch, czyli wcięcie w ekranie, którego najwidoczniej firma się wstydzi. Dlaczego?

Jeśli otworzycie stronę z nowym MacBookiem Pro, to wcięcie w nowym laptopie jest wyraźnie widoczna tylko na kilku obrazach reklamowych.

Apple wstydzi się notcha w nowym MacBooku Pro? ciekawostki wcięcie w ekranie, notch w macbook pro, MacBook Pro 2021, MacBook Pro  Wczoraj firma Apple pokazała światu nowe MacBooki Pro z czipami M1 Pro, M1 Max. Jedną ze zmian jest notch, czyli wcięcie w ekranie, którego najwidoczniej firma się wstydzi. Dlaczego? mac2

Wszystkie inne zdjęcia pokazują nam czarny obszar u góry ekranu, jakby była tam gruba ramka.

Okazuje się, że sytuacja jest nieco absurdalna w dwóch znaczeniach jednocześnie. Po pierwsze Apple zrobiło notch, ale od pierwszego dnia stara się to ukryć. Po drugie, Apple wykonało wcięcie w celu zmniejszenia ramek, ale na prawie wszystkich obrazach reklamowych górna część jest całkowicie czarna i nie jest w żaden sposób wykorzystywana.

Apple wstydzi się notcha w nowym MacBooku Pro? ciekawostki wcięcie w ekranie, notch w macbook pro, MacBook Pro 2021, MacBook Pro  Wczoraj firma Apple pokazała światu nowe MacBooki Pro z czipami M1 Pro, M1 Max. Jedną ze zmian jest notch, czyli wcięcie w ekranie, którego najwidoczniej firma się wstydzi. Dlaczego? mac1

Oznacza to, że służy tylko do wizualnego pogrubienia górnej ramki i ukrycia wcięcia… w laptopie, który został zaprojektowany w ten sposób, aby ramka była mniejsza. Nie jest jeszcze jasne, czy macOS będzie miał odpowiednią opcję ukrycia notcha.

Apple wstydzi się notcha w nowym MacBooku Pro? ciekawostki wcięcie w ekranie, notch w macbook pro, MacBook Pro 2021, MacBook Pro  Wczoraj firma Apple pokazała światu nowe MacBooki Pro z czipami M1 Pro, M1 Max. Jedną ze zmian jest notch, czyli wcięcie w ekranie, którego najwidoczniej firma się wstydzi. Dlaczego? mac4 1

To nie pierwszy raz, kiedy Apple przedstawia swoje urządzenia w ten sposób. Kiedyś firma została nawet pozwana za ukrywanie wcięcia w zdjęciach reklamowych iPhone’a XS. A jakie jest Wasze zdaniem na ten temat?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top