Krystian09.01.2014
Apple wybrało firmy, które będą produkować iPhone 6

Tajwańska firma Pegatron Corp bierze udział w składaniu obecnego modelu iPhone 5C. Według ostatniego raportu możliwe jest, że otrzyma ona połowę zamówień na następny model, tym razem jednak główny iPhone 6.

Aby sprostać ogromnym oczekiwaniom Apple Pegatron zaczął budować nowy kompleks fabryk w Kunshan, jednego z miast w okolicy Szanghaju. Liberty Times nie chce wprawdzie podać źródła, ale twierdzi, że fabryki mają być przygotowane do produkcji w połowie roku. Pełna prędkość masowej produkcji nowego iPhone może rozpocząć się trochę później, akurat w czasie kiedy Apple zacznie sprzedawać iPhone 6.

Firma Pegatron oficjalnie poinformowała AFP, że nowa fabryka ma zaspokoić zapotrzebowanie produkcyjne na kolejne dwa lub trzy lata. Raport idealnie wpasował się w rosnące spekulacje, o wydaniu przez Apple smartfona z większym ekranem niż posiadają obecne modele.

Poza produkcją urządzeń dla Apple, Pegatron zajmuje się składaniem konsol do gier, telewizorów i komputerów dla takich firm jak Sony czy Toshiba. Od 2012 roku Pegatron zaczął produkcje dla Apple iPad mini oraz w 2013 iPhone 5C.

Źródło: post.us
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_