ios17.3 1

Apple wycofuje iOS 17.3 beta 2 ze względu na problemy z instalacją

Wczoraj Apple  wydało  iOS 17.3 beta 2, jednakże użytkownicy zgłaszają problemy z instalacją, co skłoniło firmę do wycofania tej aktualizacji.

Poniżej przedstawimy szczegóły dotyczące tych problemów oraz informacje na temat możliwych przyczyn.

Problemy z instalacją iOS 17.3 beta 2

Apple wycofuje iOS 17.3 beta 2 ze względu na problemy z instalacją ciekawostki iOS 17.3 beta 2 wycofana, iOS 17.3 beta 2, dlaczego Apple wycofało iOS 17.3 beta 2, aktualizacja iOS 17.3 beta 2  Wczoraj Apple  wydało  iOS 17.3 beta 2, jednakże użytkownicy zgłaszają problemy z instalacją, co skłoniło firmę do wycofania tej aktualizacji. IOS17.3 1

Wielu użytkowników iPhone doświadcza poważnych problemów podczas aktualizacji do iOS 17.3 beta 2. Według zgłoszeń na forum MacRumors, Twitterze i Mastodonie, po zainstalowaniu tej wersji beta, niektóre urządzenia utknęły w pętli uruchamiania. Pojawia się czarny ekran z animowanym kółkiem ładowania, które nie znika.

Jedynym sposobem na naprawę tego problemu jest przywrócenie poprzedniej wersji beta lub iOS 17.2.1. Niestety, użytkownicy, którzy nie wykonali wcześniej kopii zapasowej danych, mogą napotkać trudności podczas procesu przywracania.

Nie wszyscy użytkownicy iPhone są dotknięci tym problemem. Wygląda na to, że awaria dotyczy osób, które włączyły funkcję “Back Tap” na swoich urządzeniach. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób ta funkcja dokładnie wpływa na problem.

Tymczasowe rozwiązanie dla użytkowników

Jeśli zaktualizowałeś swoje urządzenie do iOS 17.3 beta 2 i napotkałeś problem z uruchomieniem, istnieje tymczasowe rozwiązanie, które może pomóc przywrócić działanie telefonu. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  • Pobierz plik IPSW iOS 17.3 beta 1 na swoim komputerze Mac.
  • Podłącz iPhone do komputera Mac.
  • Naciśnij i przytrzymaj przyciski “Volume Up” i “Volume Down”, a następnie przytrzymaj przycisk boczny, aż na ekranie pojawi się tryb przywracania.
  • Użyj programu Finder lub iMazing, aby przywrócić plik IPSW (w programie Finder przytrzymaj klawisz “Option” i kliknij przycisk przywracania, aby wybrać plik IPSW). Zalecamy korzystanie z programu iMazing, ponieważ narzędzie to nie usunie danych z iPhone’a, w przeciwieństwie do procedury za pomocą programu Finder.

Apple nie wydało jeszcze oficjalnego komentarza na temat tych problemów, ale już wycofało iOS 17.3 beta 2, więc nie jest już dostępny do pobrania.

Podsumowanie

Problemy z instalacją iOS 17.3 beta 2 dotknęły wielu użytkowników iPhone. Zgłoszenia wskazują, że niektóre urządzenia utknęły w pętli uruchamiania, co uniemożliwia normalne korzystanie z telefonu. Apple postanowiło wycofać tę aktualizację i pracuje nad rozwiązaniem problemu. Jeżeli zauważyłeś ten problem na swoim urządzeniu, zastosowanie się do opisanego tymczasowego rozwiązania może pomóc przywrócić działanie telefonu.

Bądź na bieżąco i sprawdzaj oficjalne źródła informacji od Apple, aby dowiedzieć się, kiedy zostanie udostępniona poprawiona wersja iOS 17.3. W międzyczasie zalecamy, abyś nie aktualizował swojego urządzenia do tej wersji beta, aby uniknąć problemów związanych z instalacją.

Pamiętaj również o regularnym robieniu kopii zapasowych swoich danych, aby w razie konieczności móc łatwiej przywrócić swoje urządzenie do wcześniejszej wersji systemu.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top