Apple wyda Magic Mouse z Force Touch? ciekawostki magic mouse 2, Force Touch, Apple, 3d touch w magic mouse  Najnowszy patent Apple udzielony przez Amerykański urząd patentów i znaków towarowych wskazuje na prace nad Magic Mouse z Force Touch. magicmouse

Apple wyda Magic Mouse z Force Touch?

Najnowszy patent Apple udzielony przez Amerykański urząd patentów i znaków towarowych wskazuje na prace nad Magic Mouse z Force Touch.

Apple pierwszy raz wprowadziło je w inteligentnym zegarku, a potem w 12? MacBooku i modelu Pro z zeszłego roku. Nawet ubiegłoroczny model iPhone’a korzysta z tej funkcji, choć jej nazwa w tym przypadku brzmi 3D Touch.

Apple wyda Magic Mouse z Force Touch? ciekawostki magic mouse 2, Force Touch, Apple, 3d touch w magic mouse  Najnowszy patent Apple udzielony przez Amerykański urząd patentów i znaków towarowych wskazuje na prace nad Magic Mouse z Force Touch. apple magic mouse trackpad

Właściciele iMaka, Maka Mini i Pro zostają w tyle i nie są w stanie korzystać z tej nowości, ponieważ obecna generacja Magic Mouse jej nie wspiera. Warto nadmienić, że najnowszy Magic Trackpad jest w stanie rozpoznać siłę nacisku użytkownika, ale nie każdy lubi używać gładzika. Magic Mouse również doczekała się nowego modelu, ale nie ma w nim zbyt wielu zmian.

A force sensing input device (such as a force sensing mouse) may include at least one force sensor and at least one top portion movably connected (such as pivotally and/or otherwise rotatably connected via one or more pivot, one or more ball joint elements, and/or other such pivotal connection elements) to at least one bottom portion. When a force is applied to the top portion, the top portion may exert pressure on the force sensor. The force sensor may obtain force data based upon the pressure. The amount of force applied to the top portion, within a range of force amounts, may be determined from at least the force data (such as by the force sensing input device or by an electronic device to which the force sensing input device transmits the force data).

Dokumenty związane z patentem zostały dostarczone przez Apple w pierwszym kwartale 2013 roku ? zanim na dobre wprowadzili Force Touch do konsumenckiego obiegu.

Nie wierzę, że w tym roku zobaczymy nową wersję Magic Mouse, skoro najnowsza ma zaledwie rok na karku. Jeżeli zdecydują się na jej późniejsze wprowadzenie, wdrożenie w nią Force Touch stanie się faktem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry