tvos

Apple wydaje watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2

W najnowszych systemach watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2 pojawia się wiele nowych funkcji. Jakich? O wszystkim dowiecie się w tym wpisie.

Poniżej przedstawiamy Wam wszystkie nowości jakie pojawiły się w najnowszym oprogramowaniu dla Apple Watch, HomePod i Apple TV.

watchOS 9.2

Apple wydaje watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2 ciekawostki watchOS 9.2, tvOS 16.2, HomePod 16.2 W najnowszych systemach watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2 pojawia się wiele nowych funkcji. Jakich? O wszystkim dowiecie się w tym wpisie. watchos9

watchOS 9.2 pojawia się ponad miesiąc po debiucie watchOS 9.1, czyli aktualizacji, która dodała usprawnienia w zakresie żywotności baterii.

Nowa aktualizacja zawiera Challenge Path, funkcję zaprojektowaną, aby umożliwić biegaczom, rowerzystom i osobom na wózkach inwalidzkich rywalizację z ich poprzednimi osiągnięciami. Dodatkowo, w przypadku treningów biegowych na świeżym powietrzu, watchOS może teraz wykryć, kiedy użytkownik znajdzie się na ścieżce biegowej.

Jest też nowy niestandardowy algorytm kickboxingu, a aplikacja Noise informuje teraz o obniżeniu poziomu dźwięku w przypadku słuchawek AirPods Pro i AirPods Max. Wprowadzono również optymalizację funkcji wykrywania zdarzeń drogowych oraz poprawki błędów.

Oto wszystkie nowe funkcje:

 • Trening biegowy na świeżym powietrzu teraz automatycznie wykrywa, kiedy znajdujesz się na ścieżce biegowej i dostarcza metryki specyficzne dla ścieżki.
 • Challenge Track umożliwia rywalizację z poprzednimi wynikami w biegach na świeżym powietrzu, kolarstwie na świeżym powietrzu i treningu na wózku inwalidzkim na świeżym powietrzu
 • Nowy niestandardowy algorytm Kickboxingu w aplikacji Treningowej dla dokładniejszych pomiarów
 • Aplikacja Noise wyświetla informacje o zmniejszeniu poziomu hałasu otoczenia podczas noszenia słuchawek AirPods Pro (1. generacji) i AirPods Max z aktywną redukcją hałasu
 • Użytkownicy z aktywnym In Family mogą zostać zaproszeni do aplikacji Home, aby sterować głośnikami HomePod i akcesoriami inteligentnego domu oraz odblokowywać drzwi za pomocą kluczy domowych w Wallet
 • Wsparcie w dostępności, aby wyświetlić, kiedy Siren jest w użyciu na Apple Watch Ultra
 • Poprawiony czas reakcji i dokładność sterowania gestami dłoni dla AssistiveTouch i Quick Actions
 • Usprawnienia wykrywania awarii w Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 i Apple Watch SE (2. generacji)
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie nieprawidłowego czasu bezpośrednio po zignorowaniu alarmu w trybie uśpienia
 • Naprawiono błąd, który powodował przerwy w sesjach mindfulness
  watchOS 9.2 można pobrać za darmo za pośrednictwem aplikacji Apple Watch na iPhonie, przechodząc do Ogólne >

Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 proc. baterii, być umieszczony na ładowarce i znajdować się w zasięgu iPhone’a.

tvOS 16.2

Apple wydaje watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2 ciekawostki watchOS 9.2, tvOS 16.2, HomePod 16.2 W najnowszych systemach watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2 pojawia się wiele nowych funkcji. Jakich? O wszystkim dowiecie się w tym wpisie. AppleTV4K

tvOS 16.2 wprowadza do najnowszego modelu Apple TV wielostanowiskowe rozpoznawanie głosu dla Siri oraz Apple Music Sing z funkcją Karaoke.

Wraz z systemem tvOS 16.2, Apple TV w końcu oferuje rozpoznawanie głosu wielu użytkowników dla Siri. Funkcja ta umożliwia połączenie profilu głosowego Siri z iPhone’a z Apple TV. Dzięki temu Apple TV może zrozumieć, kto mówi, gdy żądania są wykonywane za pomocą asystenta głosowego i odpowiednio włączyć niestandardowe ustawienia i sugestie. W praktyce jest to funkcja dostępna już w HomePod, która identyfikuje głosy różnych osób, by na podstawie ich danych móc kierować do Siri spersonalizowane prośby.

Ponieważ funkcja jest zintegrowana z profilami użytkowników Apple TV, Siri może zmieniać profile, odtwarzać utwory lub wydawać zalecenia na podstawie głosu użytkownika, który rozmawia z wirtualnym asystentem. tvOS jest nawet w stanie skojarzyć profil głosowy iPhone’a użytkownika, aby automatycznie zidentyfikować jego głos.

Oprócz rozpoznawania głosu przez Siri, tvOS 16.2 dodaje także Apple Music Sing dla abonentów Apple Music. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą kontrolować poziom wokalu w utworze, dzięki czemu można go nieco zmniejszyć lub nawet prawie całkowicie usunąć, aby uzyskać pełne doświadczenie śpiewu. Niestety, Apple Music Sing jest kompatybilne tylko z Apple TV 4K trzeciej generacji, wprowadzonym w 2022 roku.

Aktualizacja obsługuje również nową architekturę aplikacji Home, dzięki której doświadczenie sterowania inteligentnymi akcesoriami domowymi jest bardziej niezawodne i wydajne. Apple TV można zaktualizować do tvOS 16.2 wchodząc w System – Uaktualnienia oprogramowania – Aktualizacja oprogramowania.

HomePod 16.2

Apple wydaje watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2 ciekawostki watchOS 9.2, tvOS 16.2, HomePod 16.2 W najnowszych systemach watchOS 9.2, tvOS 16.2 i HomePod 16.2 pojawia się wiele nowych funkcji. Jakich? O wszystkim dowiecie się w tym wpisie. homepodmini

Wersja 16.2 oprogramowania HomePod dodaje poprawki wydajności i stabilności, bez żadnych nowych funkcji. Warto zauważyć, że obok nowych aktualizacji iOS i macOS, oprogramowanie HomePod dodaje nową architekturę dla aplikacji Home, która jest bardziej wydajna i szybsza.

Więcej o nowych systemach możecie przeczytać poniżej.

Co sądzicie o tych wszystkich zmianach? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top