OneTech09.01.2020
Apple wyjaśnia dlaczego skanuje wszystkie nasze zdjęcia wysyłane, które są wysyłane do iCloud

Starszy dyrektor ds. Prywatności Apple, Jane Horvath, na CES 2020, powiedziała, że gigant z Cupertino skanuje wszystkie zdjęcia wysyłane do iCloud. W jakim celu?

Apple skanuje wszystkie nasze zdjęcia wysyłane do iCloud w celu sprawdzenia czy nie ma na nich dziecięcej pornografii – co jak wiemy jest karane.

Apple dokłada wszelkich starań, aby chronić dzieci w całym ekosystemie, niezależnie od tego, gdzie wykorzystywane są nasze produkty. W ramach tego zobowiązania Apple wykorzystuje technologię dopasowywania obrazu, aby pomóc w znalezieniu molestowania dzieci. Podobnie jak filtry antyspamowe w wiadomościach e-mail, nasze systemy wykorzystują podpisy elektroniczne w celu wykrycia podejrzenia nielegalnego wykorzystywania dzieci. Konta zawierające niedozwolone treści zostaną wyłączone. ”

Zmiany zostały wprowadzone w 2019 roku, czyli w ubiegłym roku, bowiem to właśnie wtedy firma wprowadziła w swojej polityce prywatności zmiany, mówiące o tym, że może wyszukiwać obrazy zawierające właśnie wcześniej wspomniane molestowanie dzieci.

Horvath dodała, że w przypadku gdy Apple znajdzie zdjęcia zawierające nielegalne zdjęcia, automatycznie wyłącza konto iCloud takiego użytkownika.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl