battery 1

Apple wyjaśnia, jak działa ładowanie Clean Energy w systemie iOS 16.1

iOS 16.1 zawiera opcję ładowania czystą energią, która ma pozwolić użytkownikom iPhone’ów na zmniejszenie śladu węglowego. Jak działa?

Clean Energy Charging selektywnie ładuje iPhone’a, gdy dostępna jest niskoemisyjna energia elektryczna, dla tych, którzy chcą bardziej ekologicznej metody ładowania.

Apple opublikowało dokument wsparcia dotyczący Clean Energy Charging, w którym podano więcej szczegółów na temat działania tej funkcji, jak ją wyłączyć w razie potrzeby i jakie ustawienia muszą być aktywne, aby działała.

Apple wyjaśnia, jak działa ładowanie Clean Energy w systemie iOS 16.1 ciekawostki ladowanie Clean Energy, iOS 16.1, Clean Energy  iOS 16.1 zawiera opcję ładowania czystą energią, która ma pozwolić użytkownikom iPhone'ów na zmniejszenie śladu węglowego. Jak działa? battery 1

Obecnie Clean Power Charging działa tylko w Stanach Zjednoczonych i wymaga włączenia Location Services, System Customisation i Significant Locations w sekcji System Services w aplikacji Settings, aby działał. Funkcja jest domyślnie włączona, a osoby, które chcą ją wyłączyć muszą udać się do Ustawienia – Bateria – Stan baterii i ładowanie.

Po włączeniu tej funkcji Clean Energy Charging pozwala iPhone’owi uzyskać prognozę śladu węglowego pobliskiej sieci energetycznej i wykorzystać ją do ładowania iPhone’a w okresach czystszej energii.

Apple twierdzi, że Clean Energy Charging współpracuje z optymalizacją ładowania, aby nauczyć się nawyków ładowania użytkownika, aktywując się tylko wtedy, gdy iPhone jest ładowany przez długi czas, na przykład w domu lub w pracy. Nie aktywuje się, gdy nawyki ładowania są zmienne lub gdy użytkownik znajduje się w nowej lokalizacji, np. w podróży.

Gdy Clean Energy Charging wyłączy ładowanie, powiadomienie na ekranie blokady zawiera szczegółowe informacje o tym, kiedy iPhone będzie w pełni naładowany, podobnie jak w przypadku Optimised Battery Charging. Jeśli powiadomienie zostanie przytrzymane, pojawi się opcja “Charge Now”, która pozwoli ustawić iPhone’a do pełnego naładowania.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top