App Store

Apple wyjaśnia, które aplikacje mają zostać usunięte z App Store

Po kontrowersjach związanych z decyzją firmy Apple o usuwaniu z App Store aplikacji, które nie były aktualizowane przez jakiś czas, firma postanowiła dać programistom więcej czasu na dostosowanie się do nowych warunków.

Projekt “Ulepszenia App Store” obejmuje szereg ulepszeń w sklepie Apple, w tym usunięcie aplikacji i gier, które nie były aktualizowane od pewnego czasu. Kilku deweloperów sprzeciwiło się tej decyzji, twierdząc, że – zwłaszcza w przypadku gier – istnieje wiele tytułów, które działają doskonale pomimo braku najnowszych aktualizacji.

Co więcej, decyzja ta może wymagać od deweloperów dużego nakładu pracy tylko po to, by wysyłać drobne aktualizacje, mimo że wiele aplikacji można uznać za prawdziwie skończone i ostateczne tytuły, które nie wymagają ciągłych aktualizacji.

Apple wyjaśnia, które aplikacje mają zostać usunięte z App Store ciekawostki App Store  Po kontrowersjach związanych z decyzją firmy Apple o usuwaniu z App Store aplikacji, które nie były aktualizowane przez jakiś czas, firma postanowiła dać programistom więcej czasu na dostosowanie się do nowych warunków. AppStore

Firma Apple częściowo przychyliła się do tych próśb i wydłużyła termin aktualizacji aplikacji z 30 do 90 dni dla tych deweloperów, którzy otrzymali wiadomość e-mail o usunięciu jednego lub więcej tytułów ze swojego katalogu.

Firma wyjaśniła również, że będzie usuwać tylko te aplikacje, które nie były aktualizowane w ciągu ostatnich trzech lat i nie spełniają minimalnego progu pobrań (“nie zostały pobrane w ogóle lub bardzo niewiele razy w ciągu 12 kolejnych miesięcy”). W każdym przypadku deweloperzy zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną.

Deweloperzy mogą odwołać się od decyzji o usunięciu aplikacji lub w ciągu 90 dni przesłać aktualizację, aby ich aplikacje pozostały aktywne w App Store. Usunięte aplikacje będą nadal działać normalnie dla użytkowników, którzy je wcześniej pobrali.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top