iphone13pro

Apple wyjaśniło, dlaczego lepiej wybrać iPhone 14, a nie iPhone 13 Pro

Zastanawiasz się który smartfon wybrać? iPhone 13 Pro czy iPhone 14? Apple postanowiło zabrać głos w tej sprawie i wyjaśniło dlaczego warto postawić na model serii 14.

Wypuszczając w zeszłym roku linię iPhone 14, Apple postanowiło trochę zaoszczędzić i wyposażyło podstawowe modele 14 i 14 Plus w ten sam procesor, co iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max  rok wcześniej. Jednak jak się później okazało zapas mocy Apple A15 Bionic jest naprawdę taki, że spokojnie można go używać w kilku generacjach smartfonów i nie martwić się, że zwolnią.

Procesor w iPhone 14

Apple wyjaśniło, dlaczego lepiej wybrać iPhone 14, a nie iPhone 13 Pro ciekawostki iPhone 14, iPhone 13 Pro czy iPhone 14  Zastanawiasz się który smartfon wybrać? iPhone 13 Pro czy iPhone 14? Apple postanowiło zabrać głos w tej sprawie i wyjaśniło dlaczego warto postawić na model serii 14. A15

Kiedy Apple podczas prezentacji ogłosiło, że podstawowe modele iPhone’a 14 otrzymają zeszłoroczny chipset, wiele osób od razu spisało te modele na straty, uznając, że nie są warte uwagi. Sprzedaż tych smartfonów tylko to potwierdziła. Kupujący wybierają albo nowe modele Pro, albo zeszłoroczne 13 lub 13 Pro. W ostatnim wywiadzie dla The Sydney Morning, dyrektor ds. projektowania iPhone’a Richard Dean próbował wyjaśnić, dlaczego jest to zła decyzja.

Według Deana, chociaż iPhone 14 wykorzystuje chipset podobny do iPhone’a 13 Pro, to dzięki zmienionej konstrukcji może dłużej pracować pod obciążeniem:

W przypadku iPhone 14 konstrukcja płyty zmieniła się radykalnie i teraz zawiera centralną aluminiową strukturę, która pełni rolę podstawy. Ta centralna płaszczyzna pomaga rozpraszać ciepło bardziej równomiernie na całej powierzchni.

Kompleksowe testy wykazały również, że iPhone 14 jest wydajniejszy niż jego poprzednik. Zobaczmy wynik.

  • Geekbench 5 (jednordzeniowy) | iPhone 14 – 1726, iPhone 13 Pro –  1702
  • Geekbench 5 (wielordzeniowy) iPhone 14 – 4760, iPhone 13 Pro –  4684
    Test porównawczy AnTuTu iPhone 14 – 813434, iPhone 13 Pro – 797919

Jak widać, iPhone 14 jest rzeczywiście mocniejszy. Różnica oczywiście nie jest zbyt duża, ale jednak jest.

Kolejnymi plusami jest zmniejszona waga, długość pracy na baterii i szybsza oraz łatwiejsza możliwość otworzenia urządzenia. iPhone 14 można rozebrać w ten sposób, po prostu odkręcając śruby. Tylny panel iPhone’a 13 Pro jest mocno przyklejony do korpusu, a dostęp do wnętrza jest bardzo trudny.

Czy warto kupić iPhone’a 14?

Apple wyjaśniło, dlaczego lepiej wybrać iPhone 14, a nie iPhone 13 Pro ciekawostki iPhone 14, iPhone 13 Pro czy iPhone 14  Zastanawiasz się który smartfon wybrać? iPhone 13 Pro czy iPhone 14? Apple postanowiło zabrać głos w tej sprawie i wyjaśniło dlaczego warto postawić na model serii 14. iPhone14 1

Szczerze mówiąc wzrost wydajności o nieco ponad 1,5% i większa łatwość otworzenia nie są argumentami przemawiającymi za wyborem na korzyść iPhone’a 14. Wystarczy spojrzeć na to, co ma do zaoferowania iPhone 13 Pro. Przede wszystkim ma najlepszy wyświetlacz. Chociaż ekrany są takie same pod względem rozdzielczości i innych wskaźników, iPhone 13 Pro ma wyższą częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Z naszego doświadczenia wynika, że jak raz skorzystasz tej technologii, to już nigdy nie będziesz mógł patrzeć na zwykłe wyświetlacze 60Hz. Po drugie, decydując się na iPhone’a 13 Pro, otrzymamy także teleobiektyw, który pozwoli na wykonywanie zdjęć z optycznym zoomem. iPhone 14 nie posiada takiego obiektywu, co oznacza, że można jedynie skorzystać z zoomu cyfrowego, który psuje jakość, lub po prostu zbliżyć się do obiektu, co nie zawsze jest możliwe.

Poza tym design iPhone’a 13 Pro jest ładniejszy: stalowe ramki plus matowy tylny panel z konfiguracją trzech kamer i liderem wyglądają znacznie ciekawiej niż aluminium i połysk zwykłego iPhone’a 14. Dlatego nie zgadzamy się z opinią Richarda.

A jakie jest Twoje zdanie? Który model byś wybrał, lub już wybrałeś? Daj znać w komentarzach.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany
Źródło:
Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top